| belabel1 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat pentru un tip de machiaj, pentru ca nu prea ma pricep!big grin am vazut cateva poze ale unor vedete care aveau ploapele conturate puternic cu negru...as vrea sa stiu daca se potriveste si la ochii caprui(culoarea ochilor mei) si cum se realizeaza! multumesc!

1 răspuns:
| ralu_1668 a răspuns:

Se potrive la orice culoare a ochiilor atata timp cat vei folosi o nuanta nude la rujul de buze.pe pleoapa te dai cu fard negru depinde de forma pe care o alegi conturezi numai pleoapa ori te poti ridica la coltul ochiului cu o mica codita arcada o colorezi cu un crem pal un eye liner si mascara. succes