| Carina12345 a întrebat:

Bună.
Am și eu o așa zisă problemă. Am 15 ani și sânii mei sunt mici din punctul meu de vedere. Mă simt stânjenită, pentru că alte fete au sâni mult mai mari și mai frumoși. Am 58 de kg și 1, 71 m. Menționez că menstruația mi-a venit de aproximativ 1 an.
Eu nu cer nu știu ce tratamente naturiste, doar vreau să vă întreb dacă vi se pare ok și cum priviți voi fetele cu sânii mai mici. Am o prietenă care e și mai slabă decât mine, dar îi are mai mari. Nu știu ce să fac să nu mai fiu așa complexată, chiar dacă sunt conștientă că o să mai crească. Uneori mă consolez uitându-mă la faptul că am fund, dar aud chiar și unii băieți cum preferă fetele care au și fund, dar și sânii. Am în jur de 87 de cm la sâni.
Sper să nu mă criticați sau ceva, e doar o întrebare pentru că vreau să aflu cât mai multe păreri în legătură cu asta, poate doar așa mă voi simți și eu mai bine în pielea mea...
Mersi de ajutor

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Sanii cresc pana la 21 de ani. Medici considera ca sanii sunt complet dezvoltati dupa o sarcina. Si stiu ce zici. Asa am fost si eu pana la 16 ani, si de la 17 m-a lovit cu pumnul pubertatea. Dar eu am 1, 65 si 50 kg.
Oricum. Sa stii ca esti frumoasa si asa. Vorba aia. Sanii mai cresc, dar fata se schimba doar prin chirurgie. Si baietii aia sunt doar idioti. Iubitul meu e cu mine dinainte sa ma dezvolt eu bine si niciodata nu m-a facut sa ma simt stanjenita sau ceva inainte. Si acum nici nu incepe cu " vai, acum au crescut si aia mici " sau chestii de genu. Cine te iubeste si te vrea, te place si cu sani de cupa AA si cu sani de cupa CC.

| Carina12345 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Mersi mult de răspuns. :*

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Total incorect!
Sanii cresc non stop, in functie de hormonii tai!
Unele fetite nu ai sani deloc pana la 20 de ani si dupa aceea, odata cu schimbarile hormonale, incep sa creasca si sa se dezvolte. In sarcina, se dubleaza in volum, dar pot revenii la normal sau pot ramane mari.

17 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Asta sa fie ultima ta problema. Conteaza ce ai la aproximativ 35cm mai sus de sani.
La 15 ani, 87 numesti tu sani mici, cand 90 e idealul (la maturitate)?
Ce ai putea face, ar fi sa mai slabesti din talie cateva kg (ca exercitii, abdomenele ar fi metoda ideala), astfel, subtiind talia, ies in evidenta.
Si ca fapt divers, nu toti baietii/barbatii sunt dati peste cap de sanii mari. Din mai multe motive, pe care nu stau sa ti le explic acum. Incearca sa nu te iei dupa turma si sa gandesti. Asta apreciaza cei din jurul tau.

| mentholinks a răspuns:

Asa te-a inzestrat natura sau Dumnezeu. Trebuie sa te impaci cu ideea sau iti pui silicoane.

| JackR a răspuns:

Sa vezi ce ai sa te bucuri pe la 30 de ani, cand sanii tai mici vor fi inca "tantosi" si sani cei mari ai prietenei tale vor incepe sa se confunde cu bretelele. Asta ca sa nu-ti spun ca, din experienta mea, sanii mici sunt mult mult mai sensibili.winking

| Victoria18 a răspuns:

Prea exagerezi, unii nu vad sunt orbi... Si tu te plangi pentru asta cand de fapt organismul tau nu e dezvoltat complet ca sa ii ai mai mari. Plus ca bineinteles exista posibilitatea sa nu iti mai creasca deloc deci trebuie sa te impaci si cu aceasta varianta. Unele suntem mai norocoase, asta e, fiecare cu norocul ei.

| Carina12345 explică (pentru Victoria18):

Știu că am exagerat laughing nu vreau să se înțeleagă că sunt obsedată de asta. Doar mi-ar plăcea să fie mai mari, m-aș simți mai în largul meu. Oricum, eu mă iubesc și îmi iubesc și corpul. Cu tot cu sânii mei mici laughing)

| Kogaion a răspuns:

Este intr-adevar un "avantaj" daca ai sanii mai mari, dar nu e un must-have, dupa parerea mea, sau cel putin eu niciodata nu am renuntat la o relatie, sau am evitat a intra intr-una pentru ca fata are sanii mici. Si da, o sa-ti mai creasca si chiar e mai bine ca i-ai avut mici pana acum pentru ca daca ai sanii mari de mica, cand esti mare o sa ii ai lasati(apropo, incearca sa eviti sutienele). Sper ca te-am ajutat.

| Carina12345 explică (pentru Kogaion):

M-ai ajutat. Parcă m-aș simți și eu mai bine dacă ar mai creste măcar puțin. Nu e vorba neapărat de băieți aici, că am câțiva admiratori laughing) nu prea îmi pasă de băieți la vârsta asta, dar nu sunt nici o nebună care nu vorbește cu ei și e foarte timidă.

| nda a răspuns:

Stai linistita, corpul tau va trece prin multe schimbari pana la maturitate. Cum ti-a spus cineva mai devreme, asta sa fie ultima ta grija. Cine te place, te place asa cum esti. Si daca de la 15 ani cauti sa impresionezi cu tate si cúr, atunci nu esti prea serioasa.

| Andersen2k18 a răspuns:

Esti inca la faza de pubertate, dar este o pubertate mai intarziata.
''Uneori mă consolez uitându-mă la faptul că am fund, dar aud chiar și unii băieți cum preferă fetele care au și fund, dar și sânii. Am în jur de 87 de cm la sâni'' Sa stii ca sunt si unii baieti care nu neaparat se uita la aspectul unei fete ci la cum gandeste si reactioneaza cu cei din jur ca sa zic asa. Ai 15 ani, inca mai este timp. Cum era o vorba veche''Toate la timpul lor''.

| Nevroza a răspuns:

Sani mici dar jucausi

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Au timp sa creasca, ele le-au crescut mai repede probabil pentru ca le-a venit mai devreme sosu de rosii

| Deserth a răspuns:

De unde sa stim noi domnita daca nu ne-ai trimis poze sa ne dam cu parerea

| Carina12345 explică (pentru Deserth):

Sigur mă apuc de trimis poze laughing))) cred că s-a înțeles că sunt mici și am spus și câți cm laughing

| nda a răspuns (pentru Deserth):

Corect! Vrem poze.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Esti inca la faza de pubertate, dar este o pubertate mai intarziata.

Dupa parerea mea, sau cel putin eu niciodata nu am renuntat la o relatie, sau am evitat a intra intr-una pentru ca fata are sanii mici. Si da, o sa-ti mai creasca si chiar e mai bine ca i-ai avut mici pana acum pentru ca daca ai sanii mari de mica, cand esti mare o sa ii ai lasati(apropo, incearca sa eviti sutienele). Sper ca te-am ajutat.