| Deea236 a întrebat:

cu ce culoare se potriveste cu maro? Astept raspunsuri! Dau FUNDITA! love struck

Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

*Roz pal: maro, cafeniu, mint, oliv, gri, turcoaz
* Roz inchis (fuchsia): cafeniu, gri, galben, verde lime, mint, maro
* Rosu-tomata: bleu ciel, mint, creme, gri
* Visiniu: albastru, gri, portocaliu pal, galben pal
* Maro deschis: albastru, galben pal, creme, verde, violet, rosu
* Maro inchis: galben lamaie, bleu ciel, mint, mov deschis, verde lime
* Cafeniu: roz pal, maro, albastru, verde, mov, violet
* Portocaliu pal: gri, maro, verde
* Portocaliu inchis: galben pal, verde, maro, visina putreda
* Galben lamaie: visiniu, maro, albastru, gri
* Galben pal: fuchsia, gri, maro, cafeniu, rosu, albastru, mov, violet
* Galben auriu: gri, maro, ablastru, rosu, negru
* Verde lime: cafeniu, maro, roz, portocaliu inchis, bleumarin, gri
* Verde inchis: portocaliu, cafeniu, maro
* Oliv: cafeniu, maro, gri, creme, negru
* Mint: maro, gri, bleumarin, rosu, gri, cafeniu
* Turcoaz: fuchsia, visiniu, cafeniu, maro, creme, violet inchis
* Albastru electric: galben auriu, cafeniu, maro deschis, gri, argintiu
* Bleu ciel: rosu, gri, maro, portocaliu inchis
* Bleumarin: violet pal, cafeniu, maro, gri, galben, portocaliu, verde, rosu, culori pastelate
* Violet pal: portocaliu inchis, violet inchis, oliv
* Mov: cafeniu, galben pal, gri, turcoaz, mint, portocaliu pal

11 răspunsuri:
| Deea236 explică:

Iti multumesc tuturor pentru ca am primit raspundurile tale!winking

| marcela290 a răspuns:

Ar merge cu verde, galben, portocaliu, violet

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Ddepinde de nuanță.
-alb
-bej
-albastru
-galben
-anumite nuanțe de verde
-oranj
dar părerea mea e că se vede cel mai bine cu-n albastru metalizat.

| rutanklan a răspuns:

Cu violet!

| IonutAxi a răspuns:

Galben, porocaliu

| gago a răspuns:

Maroul se potriveste foarte bine cu galbenul celui care te vede ii da senzatia de trezire la viata

se mai potriveste cu portocaliu.

Culori de astea m-ai deschise..mai pline cu viata

big grin

funda?

| ParadiseCaroline a răspuns:

Cu alb, in special albastru ( nu trebuie combinat cu negru, portocaliu, crem).

| KinderashaXD a răspuns:

Buna maro se potriveste cu alb galben (galeben daca este un maro mai deschis daca este inchis nu)poti si portocaliu foarte deschis si cu gri tot asa daca este un maro mai deschis altfel nu si rosu ar merge... big grin sper sa iti foloseasca

| CatalinaMalai a răspuns:

Buna! culoarea maro se potriveste cu culori inchise si cu cateva nuante calde verdele, rosu.

| Mikhailkalashnikov a răspuns:

Portucaliu mai inchis sau caramiziu