| Incredibil98407 a întrebat:

Sunt baiat si mi-am ras parul din zona pubiana. E prima data cand ma rad si nu stiam ca trebuie ras in directia in care creste, iar eu am facut exact opusul. Acum mi-au aparut multe bubite rosii si parul crescut ma inteapa. Ce pot face in cazul acesta?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In afara de faptul ca o sa te irite nu se va intampla nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, trebuie sa-l lasi sa creasca acum, sa te speli cu apa calda si sapun si sa pui pudra, cand pielea este curata si uscata.
Data viitoare, rade in sensul cresterii firului de par, ca sa nu te mai manance si sa nu te mai iriti.
Nu am inteles totusi, de ce te razi la pubis la 12 ani?
Mama ta nu te supravegheaza, sa vada ce face copilasul ei in baie, la varsta asta?

| sierra1 a răspuns:

"ma inteapa. ce pot face in cazul acesta?"

nimic deosebit. Niste pudră, oricum in 2-3 zile trece de la sine

-- sărbători frumoase --

| Tpufan123 a răspuns (pentru sierra1):

E ceva cu care trebuie sa traiesti baiete! Sierra 1 are dreptate! A si o sa te manance, recomand buzunarele de la blugi sa te scarpini laughing) nunai bine sarbatori fericite!

| Andreeush a răspuns:

Ai facut o simpla iritatie care o sa treaca singura in cateva zile.