| RoxanaIonela a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cine se pricepe happy nu vreau raspunsuri de prost gust!
Nu pot purta decat sandale,adidasi si cizme iarna deoarece fac rani la picioare de la orice incaltaminte si nu stiu de ce sad
Nu pot purta tocuri,balerini, pantofi cu talpa ortopedica sad nimic... ce sfaturi imi dati?
Multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| PunkyBrunette a răspuns:

Si eu patesc la fel... Am avut 2-3 perechi de incalataminte pe care le-am donat pentru ca pur si simplu nu puteam sa merg mai mult de 30 de minute cu ele.
Eu port
- tenesi( desi si ei imi mai fac batai din cand in cand)
- bocanci( sunt foarte comozi si mie oricum imi plac foarte mult si nu am avut niciodata probleme cu ei- am si unii cu toc de 4-5 cm si sunt ok)
-sandale
-cizme
Dar cea mai buna vartianta e sa iti iei incaltaminte din piele( nu e cea mai draguta varianta pentru animale, dar...). Eu am o pereche de adidasi si o pereche de botine cu talpa ortopedica si sunt foarte comfortabile.
Alta solutie nu am gasit nici eu pana acum...

9 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Poate nu ai luat incaltaminte de calitate. Cand iti cumperi, fii atenta sa aiba interiorul de piele si sa fie moi, sa nu fie din plastic.

| mdaria a răspuns:

Stii din ce cauza faci rani? Ai vreo problema? Tocuri nici nu e sanatos sa porti, dar balerinii sunt usori si ii poti purta oricand. Saboti? Slapi?

| RoxanaIonela explică (pentru mdaria):

Pai nu stiu de aceea am pus aceasta intrebare aici straight face si vad ca tu nu ai inteles-o din moment ce-mi spui ca balerinii sunt usori..tocmai am specificat ca nu imi accepta piciorul asa ceva.sad desii mie mi-ar place sa port, nu ma pot duce la vreo petrecere in slapi si nici nu pot purta la rochita cand ies in oras, sabotii nu se mai poarta... oricum iti multumesc pentru raspuns :*

| NicollNikkyKv a răspuns:

Pai, probabil ca esti mai lata in picior thinking
Chiar nu stiu..Incearca sa iti iei cu un numar mai mare sau nu stiu sa vezi diferenta.
:*Bafta

| RoxanaIonela explică (pentru NicollNikkyKv):

Multumesc pentru raspuns si ca sa iti si raspund la ceea ce mi-ai zis nu, nu am piciorul lat ba chiar e micut port 37 big grin...mi-am luat si ficsi si mai mari degeaba sad ba fac rani la degete ba la calcaie..ma dispera...am 2 perechi de incaltaminte noi pe care nu le pot purta.m-au facut praf pe rand angry

| NicollNikkyKv a răspuns (pentru RoxanaIonela):

Atunci nu stiu ce sa zic....consulta un medic, altceva nu stiu ce sa-ti mai recomand.dar cu siguranta ai un picior sensibil, sau pantofii pe care ii iei nu sunt de calitate, si eu am mai patit :*

| Mikyyyyx a răspuns:

Ai piciorul sensibil, incearca sa exersezi prin casa putin cate putin, pana te obisnuiesti. daca mergi mult dintr-o data, normal c-o sa te jeneze. funda?

| Ionela_Roxana_1992_NKae a răspuns (pentru Mikyyyyx):

De fiecare data cand imi cumpar de incaltat?