| romynutza a întrebat:

am si eu o problema cu parul si va rog sa nu faceti misto... nu stiu ce sa ma mai fac de 2 ani imi cade parul si acum il am rar am chelie in unele locuri(nu rau dar e), si acum ma ustura pielea capului din cand in cand asa prin crestet si nu mai suport...la doctor nu am fost dar dc sa ma duc sa imi dea pastile asa cum fac toti. stiti cumva cum sa scap de problema asta sa am din nou parul des?

3 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Pai mai intai du-te la un farmacist sh spune-i de problema tha sh poate iti da unh sampon ceva pentru regenerare sh daca nu du-te la un doctor sh ar fi bine sa imi sp cu lux de detalii sh sa ii sp sa nu iti dea pastile ci doar niste calciu pentru intarirea scalpului sh a firelor de par sh un sampon care sa te ajute. sper ca ti'am fost de ajutor sh bafta in continuare

| Ade a răspuns:

Cu chestile astea nu e de glumit. Du-te la farmacie si ia-ti ceva Bio, sau ia-ti sampoane ati caderea parului. De la Pantenne (mamei i se intampla). AAA! Si o masca de par, doarece hidratanta si iti va trebui deoarece, daca samponul bio nu functioneaza va trebui sa-ti iei sampoane care o sa-ti opreasca caderea parului, dar o sa-ti degradeze parul. Si ai grija ce manci! Manca multe fructe si bea multa apa. Te sfatuiesc sa nu porti sapca sau altceva. Pielea capului trebuie lasata sa "respire". Sau era un fel de tratament pentru unghii si par. La farmacii.

| Dragosh_8212 a răspuns:

Du-te la doctor pana nu e prea tarziu! daca nu vrei sa ajungi asa http://www.youtube.com/watch?v=ebXiZiRY6FE&feature=relmfu iti sugerez sa nu te joci cu astfel de probleme, ai putea regreta