| OfataOarecare1 a întrebat:

Am si eu o problema legata de epliare.De fiecare data cand incerc sa ma epilez sus pe picioare imi ies niste bubite si nu stiu de ce.Am incercat cu big-ul si cu crema dar se intampla la fel.Tin sa mentionez ca doar in acea zona am problema ceea ce mi se pare cam ciudat...Cu ce credeti ca as putea sa ma epilez fara sa produca iritatii si bubite?

3 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Incearca sa folosesti gel de dus cand te epilezi, si o crema dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pielea mai sensibilă în acel loc, de asta îți apar. Nu poți face nimic, doar încearcă să folosești o cremă după epilare.

| delia5609 a răspuns:

Ai pielea sensibila! Foloseste ulei de masline pentru epilare deoarece si hidrateaza pielea.