| t0ffy a întrebat:

.am si o micuta problemahee hee imi ies niste cosuri in zona barbiei nu multe minim 4 dar ma incomodeazasad am incercat mai multe creme, lotiuni etc dar degeaba.stie cineva vreo crema buna care a incercat-o si a dat rezultate? mersi anticipat

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Incearca sa te dai cateva zile cu spirt pe cosurile de pe barbie sa vezi ce se intampla.

| KushiKito a răspuns (pentru BiuL):

Si eu am incercat asa dar nu a mers.

| Farmec a răspuns:

In cazul acneei este foarte importanta etapa de curatare a fetei. Noi recomandam produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee, http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html, in special Gelul, Fluidul antiseptic si Crema sebo-reglatoare.Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.
Mai multe informatii despre modul de folosire gasesti aici, http://farmec.ro/......ce-51.html

| t0ffy explică (pentru Farmec):

Multumesc pentru raspuns.as vrea sa stiu daca produsele de la farmec le gasesc in farmacie sau in plafar? mersihappy

| Allisson a răspuns:

Hey t0ffyCumpara Glina neagra, este si verde se vinde in farmacii, e un fel de masca si te ajuta! i-a ajutat prietenei mele..deci..bafta:*

| t0ffy explică (pentru Allisson):

Multumesc.o sa incerc :*

| Allisson a răspuns:

Si funda ...cui ii dai?

| t0ffy explică:

Cu spirt am incercat si nu mergesad mi se usuca pe moment si ma si doare si apr iar..mersi oricumhappy

| KushiKito a răspuns:

Buna,si eu am aceias problema si ma dau cu Baneocin, este un praf, si sa stii ca functioneaza se cumpara din farmacie dar sa stii ca si cremele cicatrizante sunt bune happy. Multa bafta :p.

| t0ffy explică (pentru KushiKito):

Mersi pentru raspunshappy dar praful asta il amestec cu apa nu?big grin de cate ori trebuie sa ma dau pe saptamana zi ca sa stiu sa nu fac in ecces laughing mersihappy

| KushiKito a răspuns (pentru t0ffy):

Nu iti dai direct pe barbie intinzi bine si se da de 2 ori pe zi, dimineata si seara.happy