| luciana_8039 a întrebat:

Hey am niste probleme suparatoare ca cosurilesadam multe cosuri pe fata si puncte negre p nasuc, barbie si chiar p obrajisadam incercat o gramada de lotiuni si creme si nimic nu merge desi am o igiene destul de bunacryingtot aparcryingsi am o prietena km ca aceleasi probleme dar ei i apar pe umeri, picioare si spate si chiar in zona sanilorsadati putea s ne ajutati ca ceva pls?sadmersi:*

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila - o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a tenului (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare pentru fata cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul, potrivit tenului tau. Succes!

| nellyneliana a răspuns:

Incearca lotiunea aceea Lara parca se numeste( o gasesti in toate magazinele, e de la farmec-o prietena asa a scapat de ele). Poti cumpara de la farmacie Skinoren- e o crema pe care o aplici doar pe cosuri.

| Zenithf a răspuns:

Cosurile se pot trata extern, sau se poate preveni din interior aparitia lor. La urma urmei, cosurile se datoreaza hormonilor, si intervenind asupra hormonilor combati si cosurile. Si sunt multe plante medicinale care ajuta la reglarea hormonilor: zmeur, coada soricelului, cretisoara si multe altele.
Si pentru tratamentul extern se pot folosi multe plante, musetelul, galbenelele, patlagina s. a. Pentru uz extern se face un ceai mai concentrat si se aplica compresa, la temperatura corpului. Si masca cu miere de albine este foarte eficienta, mierea are un efect puternic aseptic, si in plus menajeaza pielea sensibila, astfel incat secretia de sebum scade.
Atentie si la alimentatie, evita saraturile, orice sucuri in afara de cele facute la storcator, grasimile saturate si hidrogenate, zaharul si produsele zaharoase. Inlocuieste painea alba cu paine neagra, grasimile cu seminte crude, nuci si peste oceanic, zaharul cu miere sau fructe dulci sau uscate.
Sper ca sfaturile mele sa-ti fie de ajutor.

| maraa_9303 a răspuns:

DIn farmacie puteti sa va luati Zynerit are 100% efect si este tratamentul pe care medicul dermatolog vi-l recomanda.

Si o masca naturala care are 100% efect ar fi cea din:drojdie de bere+lamaie+ apa (trebuie sa obtii o pasta omogena). O ti 5minute dupa care o speli jos cu infuzie de musetel.

Sper sa va fi fost de ajutor>big grin

| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

| Haydee a răspuns:

Pentru fata eu folosesc Nivea Visage Young Clean Deeper! mergewinking
Iar pe pentru corp ceva lotiune care hidrateaza!