| chibiusa a întrebat:

am tenul foarte, FOARTE alb si mi-as dori sa ma bronzez putin pe timpul verii dar nu stiu cum.
daca ma prinde soarele pielea mi se face rosie tare, in niciun caz maronie.
nu-mi doresc sa fiu atat de bronzata incat sa arat ca un pui uitat in cuptor, dar vreau sa am si eu o piele putin mai aramie, plus ca vara arata super urat sa fi alb ca naiba.

va rog sa-mi dati niste sfaturi cum as putea sa ma bronzez cat de cat frumos.

multumesc mult

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Ai incercat o crema bronzanta? Nici nu este scumpa ( depinde aici de cantitate si firma ) si este foarte buna! :*

| Luy a răspuns:

Buna.In situatia ta sunt si eu dar inca n-am avut timp sa stau la soare asa ca ma dau cu niste perle si este mai okhappy.Ti se inroseste pentru ca nu stai la orele potrivite si nu folosesti o crema/lotiune cu un factor mare de protectie solara.La soare se sta pana la 12 cel tarziu si dupa 17 in colo. Daca ai rabdare si stai pana in 12 si dupa 17 o sa prinzi usor culoarea dorita in 3 4 zile.Nu trebuie neaparat sa te duci la strand sau la mare, poti sa stai si pe banca afara sau in curte daca ai si daca zici ca doar la fata te intereseaza.Nu uita de ore si de o crema cu protectie solara.O zi buna!

| Luy a răspuns:

Nu iti lua autobronzant cum zic fetele ca o sa arati ca un morcovel, crede-ma ca am incercat!

| Paywa a răspuns:

Ia-ti o crema bronzanta. E vreo 30 de lei.

| Allrc24 a răspuns:

Si eu sunt exact la fel m incercat sa ma bronzez dar mereu ma ard asa ca am renuntatstraight face m-am obisnuit cu pielea mea... vreau sa plec in norvegia acolo mas simti ca la mama acasa toti sunt albi ca minelaughing

| AlexC a răspuns:

Foloseste accelerator de bronzare, dar stai la soare cand razele UV sunt mai mici, stai dupa ora 16-17.

| Mandy4105 a răspuns:

Daca ai pielea asa nu ai ce face... asa te-ai nascut si asa vei ramane insa poti incerca cu autobronzant

| ADDA_4343 a răspuns:

Stiu cum e sa fi alb vara eu nu prea ma bronzez vara.dar e la avom ceva nu stiu cum se numeste dar are ptietena mea e un fel de bronz artificial

| Alex9_9912 a răspuns:

Salut.Ori o crema autobronzanta buna, ori solar.Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine,sunt foarte alb,si nu am reusit decat cu solarul. Daca optezi pentru solar, sa folosesti si crema specifica pentru solar si ai grija la numarul sedintelor, numarul minutelor si pauza dintre sedinte.