| Crs a întrebat:

Cat poate sa imi dauneze 4-5 sedinte de solar de cate 3-4 minute? Chiar vreau sa fiu un pic macar mai bronzata caci am tenul foarte deschis la culoare sad si vine vara si se vede urat pielea atat de alba. Chiar o sa consult si dermatologul sa vad ce imi zice, ca am si alunite destule pe corp. Eu daca stau la soare, sa ma bronzez natural ma ard foarte tare. sad

4 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Pielea alba nu e chiar atat de urata precum crezi. Si eu am pielea alba si niciodata nu mi-a placut sa fiu foarte bronzata asa cum sunt majoritatea. Si am multi admiratori sa stiitongue Solarul nu e bun si stii asta. Te sfatuiesc sa te bronzezi putin la soare, in asa fel incat sa nu te arzi, stai numai dupa ora 2. Bafta!

| LCD a răspuns:

Daca zici ca esti alba si vrei sa stai 3-4 minute, da-mi voie sa-ti spun ca acele cateva minute nu se vor prea observa

| ana83 a răspuns:

Pentru ca ai tenul deschis la culoare si multe alunite iti recomand urmatoarele lucruri: te duci la solar 5 minute pentru prima sedinta, apoi peste doua zile 10 minute si peste alte doua zile 15 minute. O sa ai un bronz aramiu, foarte sexy si atragator.
Dupa fiecare sedinta nu face dus aproximativ 4-5 ore pentru ca bronzul sa intre bine in piele.Mananca morcovi dinainte sa te duci la solar si pana termini sedintele. Te va ajuta foarte mult! Succes si ai grija la alunite si eu am foarte foarte multe. Pupici!

| teodora_1573 a răspuns:

Solarul este foarte daunator pielii, iar acesta este principalul motiv pentru care nu ar trebui sa te duci la solar. happy Dar daca asta nu te convinge, tendintele in 2010 spun ca nu e " cool ".