| anonim_4396 a întrebat:

Am unghiile cam subtiri si se rup repede cand cresc mai lungi. Ce sfaturi imi puteti da pentru a le face mai puternice? (daca se poate naturale)

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi. Drojdie de bere inmuiata cu apa de tarate de grau sau apa de faina de orez. Se face o pasta care se aplica pe unghii si se lasa 30 de minute.Tratamentul se repeta timp de 7-8 zilehappy

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, incearca sa le ungi dimineata si seara cu un amestec de ulei de masline si ulei de ricin, gasesti la farmacie, si ti-as mai recomanda intaritor de unghii farmec, evita acetona si oja o perioada.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

mariana
| mariana a răspuns:

Pentru a se intari unghiile este necesar sa iei o perioada calciu, iar pentru intretinerea unghiilor este bine ca, periodic sa faci bai cu ulei caldut. Mult succes.

| den a răspuns:

Tinele in ulei incalzit... timp de 10 min in fiecare seara cel putin o luna...nule da cu oja sau altceva in timpul asta. te asigur ca va da rezultatehappy.

| gabriela_7862 a răspuns:

Da-le cu lac de unghii si foloseste creme speciale pentru unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Seara, masează cu ulei de ricin unghiile și lași să acționeze timp de 30-60 de minute. Acest tratament trebuie făcut zilnic timp de cel puțin 2 luni pentru a vedea efectele.
Îl poți procura de la Plafar (centru de ceaiuri), costă în jur de 3 ron, 25 ml/flacon.
Pilirea unghiilor să fie făcută cu o pilă pentru unghii casante (se găsește în comerț).
Pa, pa.