| strawberry_9774 a întrebat:

Am unghiile foarte exfoliate, am incercat de toate dar in zadar, nu ma ajuta nimic. Va rog frumos sa-mi dati niste sfaturi. Mersi anticipat...

3 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. plus ca eu imi rodeam si unghiile laughing). bafta :*

| JohannaStone a răspuns:

Buna! Exista mai multe metode pentru a stopa exfolierea unghiilor...

Taie unghiile care se exfoliaza si pilestele bine.

Poti incerca tratamente naturale cu ulei de masline, ricin sau miere. Pune unghiile intr-un bol cu ulei de masline, ricin sau miere si lasa sa actioneze 10 minute. apoi stergeti degetele cu servetele sau discuri demachiante si tamponeaza zona unghiilor si a cuticulelor. E de preferabil sa faci asta seara inainte de culcare.

Poti incerca diverse tratamente pentru unghii (lacuri de unghi speciale). Cea mai mare parte dintre tratamente se gasesc la farmacii (am gasit la Sensi-blue lacuri de unghii cu diferite proprietati si pentru exfoliere de la L'Oreal Paris gama Resist&Shine. Costa in jur de 26 lei dar sunt de o calitate foarte buna).

Poti cauta pe site-uri ca www.e-unghii.ro tratamente pentru unghii si poti da comanda si sa iti vina acasa.Nu sunt foarte scumpe si sunt de calitate.

Daca nu trece nici asa poate ca ar trebui sa te duci la manichiura. Acolo sunt profesionisti. Ei stiu cel mai bine.

Sper sa iti fi fost de ajutor. Pa!

| olteanumari4B a răspuns:

Ai incercat multiminerale pentru>unghii si par de la Eurovita?