| ramona09 a întrebat:

As avea o intrebare. Eu am 16 ani, 1.75 si vreo 70 de kg. Is un pic grasuta, dar nu exagerat. Am un prieten din alt oras, iar duminica vine aici, in orasul meu, sa ne intalnim. Nustiu cu ce sa ma imbrac, ca sa arat ok. El stie cum arat, si zice ca ii place, dar vreau sa ma imbrac cumva, sa arat bine. Mentionez ca am piciorele putin mai groase, si un pic de burtica, si sunt un pic lata in solduri:=s. Ajutati-ma, va rog!puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Eu zic ceva de genu http://styleshopper.ro/blog/wp-content/uploads/2009/07/bluze-dama-2.jpg mai larg jos, te-ar avantaja cel mai mult si cu o pereche de pantaloni 3 sfert sau scurti ar fi super dragutel http://www.milani.ro/foto/produse/main/mic/hfto150_roz.jpg ceva de genu creca te-ar si avantaja la masurile pe care le-ai dat si e si ceva elegant si frumos, bafta la intalnire:*

| Ady00pk a răspuns:

Incearca ca imbracamintea pe care ai s-o porti sa nu fie foarte diferita de ceea pe care o vede el in poze.Pentru ca el si-a format deja o idee despre tine(cum te imbraci, personalitatea, etc) deci incearca sa nu schimbi prea mult.Ai spus ca ii place cum arati asa ca nu cred ca va fi vreo problemahappy norochappy

| ramona09 explică:

Haine preferatethinking Nu neaparat. sau poate da, un tricou asa, cu un umar putin dezgolit, dar nu e foarte elegantthinking e simplu, negru cu ceva model, parca ar fi din blugithinking si in rest, pantaloni, nu stiu. Oare o pereche de pantaloni cu talie inalta nu m-ar avatanaja? Combinati cu o camasa bagata in ei, sau ceva de genu?confused

| Tp42 a răspuns:

Oh, stai linistita.winking daca te iubeste te va placea asa cum esti. happy
dar daca vrei intr-adevar sa te simti bine in pielea ta iti pot da cateva sfaturi. happy
poarta un tricou mai largut, dar care a aiba stil. happy
poarta pantaloni cat mai lungi, de preferabil pentru vremea asta unii trei sferturi si mai umflati asa, nu stiu daca iti dai seama despre ce vorbesc. happy
altceva nu stiu ce sa-ti mai zic. fii tu insuti! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa fii confidenta in ce esti imbracata si sa te simti bine.Trebuie de asemenea sa te caracterizeze.Ai haine preferate? Cum ar fi.pantalonii care-ti plac ce-i mai mult si care te prind bine, sau bluza in care toata lumea ti-a zis ca arati perfect?winking