| Victoria222 a întrebat:

Buna, as avea o întrebare! Pe magazinul ZARA se poate efectua și plata cu cardul Maestro? Știu ca îmi da variantele de Visa și MasterCard însă mai exista una sub denumirea de,, IN CARD" și nu știu ce presupune. Multumesc!

2 răspunsuri:
| GeorgianRaGe a răspuns:

Maestro este un brand cumparat de Mastercard, si pe care Mastercard il va "ücide"in curand. Cardurile Maestro nu sunt embosate, nu pot fi utilizate la plati online, nu li se poate atasa descoperire card, sunt oarecum echivalentul Visa electron.

Daca vrei sa faci plati online, alegi fie Mastercard fie Visa (depinde de banca, de exemplu ING elibereaza numai carduri Visa acum, BCR numai Mastercard).