| EvaTramell a întrebat:

As dori sa imi pun unghii false si vreau sa mi le lipesc cu picaturahee hee. Este bine daca le lipesc cu picatura este ceva in neregula?
Si cum as putea sa le dau jos unghiile daca le lipesc cu picatura?
O prietena mi-a zis ca pot sa le dau jos daca sunt lipite cu picatura daca le tin in apa vreo jumate de ora...

Va rog spunetii ca sa stiuhee heehee heehee hee

Răspuns Câştigător
| secret_2443 a răspuns:

O sa iti distrugi unghiile daca iti lipesti cu picatura.Mai bine lasale sa creasca decat sa iti distrugi unghiile.
Dureaza 6 luni sa iti creasca o unghie din nou.

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Buna! Am auzit la cateva din colegele mele ca dupa ce isi lipesc unghiile false le dezlipesc tinandu-le in apa fierbinte! Uite un articol care te-ar putea interesa:

http://www.topfeminin.ro/frumusete/ingrijirea+corpului/unghii+false

sau:

http://sanatate.ele.ro/......10215.html

| T30D0RA a răspuns:

Iti dai seama cum ar arata unghiile tale naturale dupa ce scoti cu picatura? Brrr!

Abh
| Abh a răspuns:

Ai sa-ti strici unghiile tale naturale, vor incepe sa se exfolieze si te vei chinui luni de zile sa ti le regenerezi.

| babygirlmeli a răspuns:

Eu am folosit si picatura si foarte multe feluri de superglue, si le poti da foarte usor jos, fara apa fierbintebig grin

| sickparade a răspuns:

Si eu folosesc picatura si nu are nimic. Eu nu sunt genul de persoana care sa-mi fie frica cami stric unghiile. Nu mi s-a intamplat nimic rau si folosesc picatura pentru unghii false de 3 ani. Risti si castigi:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa le lipesti cu picatura? suna-ma si iti aplic unghii cu gel 50 ron, intretinere 20ron. 0734317304

| Plosnita_Andreea_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey buna.vii si la domiciliu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am pus unghii false si lean lipit cu picatura l-am dat jos punand mainile in apa calduta sutan mie si asa frumos se duce jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e bine sa le lipesti tin mai mult succes andra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi lipesc mereu unghii cu picatura... dupa cateva zile cad singure, iar daca nu cad toate bag dintii pe sub cele ramase(in lateral) si le scot imediat... credeam ca picatura este un lipici f bun. din pacate am dovada ca e f prost straight face

| PaStiLuTzEcUeFeCt a răspuns:

Nu are nimic dac ti le lipesti ca pikatura si le dai jos simplu apesi p varf tare si cade jos si eu am unghii false

| AndreeaDB a răspuns:

Si eu am facut acelasi lucru si vreau sa stii ca la le-am tinut muuuult timp in apa si nu a fost asa efficient. O METODA DUREROASA AR FI SA TE APESI TARE PE VARFUL UNGHIEI DUPA CE LE TII IN APA FIARTA! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| ralukutza22 a răspuns:

Mai bine lasati unghiile tale naturale sa-ti creasca decat sa-ti pui unghii false si sicer mi-am pus si eu unghii false si dupa ce mi le-am dat jos unghiile mele erau vai de ele.Mai bine lasti sati unghia ta naturala ca este mai frumos decat unghii false sau cu gel....asta e parerea mea da daca vrei punteti da dupa aia tot tu o sa te oftici cum mam oftikat eu...