| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare, si cred ca fetele s-ar pricepe mai bine sa raspunda. Am primit cadou de la o prietena mai multe produse, si printre ele erau niste unghii false. N-am mai purtat unghii false de multi ani, si nu mai stiu cum e. Acum vreau sa o fac pentru ca oricum nu-mi pot lasa unghiile mari. Problema e ca unghiile se lipesc cu un fel de adeziv, si nu stiu daca acela e rezistent la apa. Adica, cand fac baie cu apa calda, sau spal vasele se vor dezlipi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult de calitatea lor, dar daca stai mai mult cu ele sub apa fierbinte o sa se duca. Daca vrei sa ai unghii lungi poti sa iei vitamine efervescente si sa folosesti o baza fortifianta.

http://www.icosmetice.ro/......expert.jpg

| dianainsta01 a răspuns:

Depinde de calitate, teoretic nu ar trebui.

| Ion_Geanina_1999 a răspuns:

Depinde de adezivul pe care-l folosești. Oricum, orice adeziv ai folosii nu o să ți se dezlipească imediat cum bagi mâna în apă caldă.
Sper că te-am ajutat cât de cât.