| Alexyyyyszz a întrebat:

As vrea sa imi fac parul de craciun, si machiajul. Dati-mi idei cum sa imi fac machiajul, iar parul am hotarat s-o ondulez cu ondulatorul. Unghii cred ca mi-o fac cu lac rosu si pun ceva model. Please dati-mi idei. Funda pentru cele mai bune sfaturi!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Roobeertaa a răspuns:

Depinde si de cum te imbraci, eventual nu iti incarca foarte tare tenul/ochii vrei sa te simti bine nu sa fii un manechin care nu poate sa zambeasca din cauza machiajului care s-ar putea strica. Ceva tus negru si un fard mai colorat.Te sfatuiesc sa te uiti si aici https://www.facebook.com/AntoniaMakeupArtist?ref=ts&fref=ts este foarte priceputa si are niste ideei superbe. Sper ca te-am ajutat!

| Iyoana a răspuns:

Buna Alexandra!
Pai: daca esti inalta sau medie de inaltime poti sa iti prinzi parul in coada. Mai poti sa iti faci urmatoarea freza: iti impletesti parul, apoi invarti impletitura si ai un coc frumos. Poti sa iti ondulezi parul daca esti satena sau bruneta. Daca esti blonda nu iti sat bine cu parul ondulat. Bretonul poti sa ti-l prinzi cu o agrafa intinzandu-l inspre ceafa. Daca ai bretonul lung impleteste-l si prinde-l langa ureche.
Daca esti mai plinuta iti sta bine cu parul scurt sau pana la umeri, cu Breton.
Despre machiaj:
foloseste rimelul numai nu ai genele blonde.
•daca ai Ochi albastri: iti sta bine cu: un pic de rimel, fard bleumarin, buzele cu luci de buze transparent.
•daca ai Ochi caprui: iti Sta bine cu: fard de pleoape un crem mai inchis sau porrocaliu, sau roz, rimel, fard de obraz rosu, luci de buze roz inchis.
•daca ai Ochi negri: ai nevoie de: fard de pleoape mov inchis sau albastru, sau alb. daca vrei ruj nu iti Lua culori tipatoare.
•daca ai Ochi verzi: rimel, fard de pleoape Verde inchis sau roz, turcoaz, ruj rosu.
Sper ca te-am ajutat! Sarbatori fericite!

| Alexyyyyszz explică (pentru Iyoana):

Multumesc mult de tot! Imi pare foarte rau ca nu iti pot da fundita. happy