| IoanaElena a întrebat:

As vrea sa intreb, are ceva daca folosesc pe zi 3 tipuri de paste de dinti diferite? Pentru ca ma gandeam sa folosesc dimineata sensodyne repair and protect, la amiaza sensodyne prosmalt si seara cea de la colgate white max one.Si-ar mai face efectul toate trei o data?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu inteleg de ce ai face asa ceva. Daca intr-adevar ai dintii sensibili (adica te dor la rece, cald, dulce) o singura pasta sensodyne folosita de 2-3 ori pe zi e suficient, chiar nu conteaza de care e, desi mie medicul stomatolog mi-a recomandat ceva cu Rapid. cica aia isi face efectul cel mai repede.
IN ceea ce priveste pasta de dinti colagate white max one, scrie clar pe ambalaj ca trebuie folosita de 3 ori pe zi timp de o saptamana pentru ca aceasta sa iti faca efectul, adica sa albeasta dintii cu o nuante, Daca il folosesti odata pe zi din punctul meu de vedere nu va folosi la nimicwinking

| Bondarel99 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt unii care nu se spala deloc pe dintilaughing si tu iti faci probleme daca e bine ce faci tu.Isi vor face toate efectul dar numai dupa cateva luni de utilizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

http://www.copilulmeu.ro/......si_72.html

Citeste asta
!
Acesti lucru este recomandat daca iti permiti!
foarte bine faci!
bravo!
pa-pa