| Editzelu a întrebat:

Am o problema!
Acum cateva luni mi-am pus o plomba la un dinte si de atunci am momente cand ma doare (mai ales cand musc, cand ating cu dintii de jos si la variatii de temperatura).
Pentru asta am folosit mai multe paste de dinti (mai ales sensodyne, inclusiv repair and protect) insa n-au prea avut mare efect.
Spuneti-mi va rog ce as putea face ca sa scap de durere sau ce alte paste de dinti sau produse as putea folosi pentru a-mi disparea durerea si sensibilitatea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Probabil ca plomba nu a fost pusa bine, sau tesutul cariat nu a fost curatat bine.Nu cred ca ai ce sa faci tu singur, ar trebui sa te intorci la dentist.

| Mihaela1964 a răspuns:

Mergi la stomatolog, cred ca trebuie omorat nervul.

| 93Silviu93 a răspuns:

Treci la dentist, easy enough poate ai o carie adanca...de exemplu eu am avut o carie bine ascunsa care daca nu o gasea la timp putea sa imi scoata un dinte perfect sanatos, asa ca mai bine da-i o fuga la dentist

| claudia123123 a răspuns:

Cel mai probabil este de la plomba.Ai face bine sa nu mai incerci diferite paste de dinti sau alte produse si sa mergi la un alt consult stomatologic! Cu astfel de treburi nu trebuie sa te joci.

| DaniiAwe a răspuns:

Mergi la dentist. Iti va mai pune flour :].Sau cel putin la mine asa a fost.