| DianaElena1234 a întrebat:

Buna, as vrea sa-mi fac un piercing industrial. Dacă are cineva, va rog frumos sa-mi spuneti și mie cât de tare doare, cam in cât timp s-a vindecat, cum l-ați îngrijit și cam cat v-a costat. Mulțumesc.

13 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Piercing industrial?! Adica se face cu roto-percutanta sau cu pistolul de impuscat bolturi? Sau se monteaza un surub de 10, cu saiba "groover" si piulita autoblocanta pe post de "ornament"?

| AliGab a răspuns:

Chiar crezi ca piercing-ul te ajuta sa arati mai bine? Sufletul frumos te face mai frumoasa nu o bucata de metal atarnata cine stie pe unde

| DianaElena1234 explică (pentru AliGab):

Este problema mea, este corpul meu. Nu înțeleg ce aveți atât de comentat. Dacă vouă nu va place, nu este problema mea.

| munteanuionvictor a răspuns:

Cu piercing o să fii mai interesantă?

| DianaElena1234 explică (pentru munteanuionvictor):

Ti se pare ca vreau sa mi-l fac ca sa par mai interesantă? Vreau sa-l fac ca așa vreau eu, nu înțeleg care este problema ta.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru DianaElena1234):

Problema mea e că mă consider destul de interesant și fără piercing. Mi-am exprimat și eu opinia.

| DianaElena1234 explică (pentru munteanuionvictor):

Da, ok, am inteles, dar este o dorința de a mea, fiecare face ce vrea cu corpul luiwinking

| AliGab a răspuns (pentru DianaElena1234):

Orice iti este ingaduit dar nu orice de folos...astept sa te vad peste ani daca mai ai aceeasi parere ca astazi. Succes happy

| DianaElena1234 explică (pentru AliGab):

Da, îți dau dreptate, dar gândește-te ca totuși este un piercing pe care dacă îl dau jos, gaura se astupa, nu e ca și cum ar fi un tatuaj sa rămân toată viața cu el.

| AliGab a răspuns (pentru DianaElena1234):

Piercing-ul il poti scoate dar gaura ramane...la fel ca si gaurile din ureche pentru cercei. Concluzie, vei ramane cu semnul fizic toata viata. Sunt de acord ca fiecare are libertatea de a face ce vrea, dar ma intreb eu de ce oare dam atata importanta felului in care aratam (exceptand faptul ca un piercing da un aspect oarecum hidos persoanei care il poarta, indiferent de zona), in loc sa dam macar aceeasi importanta sufletului, faptelor bune, blandetii, lipsei de judecata a celor de langa noi, lipsei criticii celorlalti etc. Succes in alegerea ce o vei face happy

| wonderwoman123 a răspuns:

Buna. Nu, nu doare cand ti-l face, insa doare in primele saptamani.
Tipa aia mi-a spus sa nu dorm pe partea aia cu piercingul, sa nu ating zona si daca se inroseste sa fac o pasta din praf de aspirina cu apa si putina sare, sapun acolo pana nu ma mai doare. Si nu ai voie sa scoti cercelul in niciun caz, sau ca rana sa atinga apa, caci doare rau. Se vindeca in 2-3 luni.

| Boblobobonti a răspuns:

Bună. Încearcă unul intim. E super drăguț. Gen piercing Christina. Poți cauta pe net