| ILoveMyBed a întrebat:

as vrea sa stiu ce culoare de fard mi-ar sta bine, sunt bruneta cu ochi negri si tenul putin inchis la culoare, dau funda.

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Pentru machiaj de zi iti recomand crem, maro deschis, vernil, bleu, roz, auriu sau argintiu. Pentru machiaj de seara: albastru marin, indigo, pruna, verde, gri sau smokey eyes. Iti recomand sa folosesti farduri sidefate. Pentru contur de ochi poti folosi negru, albastru inchis, verde, indigo. Foloseste rimel negru. Sper ca te-am ajutat!

| Ramo80 a răspuns:

Ti se potriveste rujul rosu, iti va va scoate in evidenta trasaturile. Fardul de pleoape sa fie de culoare deschisa, violet, auriu, roz, bej, chiar si maro dar in nici un caz negru. Sa nu folosesti un alb puternic, mai degraba un crem perla sau roz-crem. Pupic!

Răspuns utilizator avertizat
| adda004 a răspuns:

Tie ti-ar sta bine cu fard de pleoape verde, auriu sau ceva deschis la culoare.

| papusicaaa a răspuns:

Incearca roz sters