| CBunazioiu a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa devin un reprezentant Oriflame.
Cand un client(in caz ca devin reprezentant) vrea un produs sau orice alteva din catalogul Oriflame, cum fac comanda, unde imi este livrat coletul, cand si unde trebuie sa platesc?
Care sunt castigurile? Am auzit ca se primeste si ceva bani pe luna, cam cat?
Va rog! Este cineva care este deja reprezentant Oriflame? As vrea informatii concrete.
Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| abigail28 a răspuns:

Hei nu sunt reprezentant oriflame. Dar sunt reprezentant yves rocher. E mult mai ok ca la oriflame si ai mai multe avantaje. Daca vrei detalii te rog sa-mi scrii in pv. Funda?

8 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! La Yves Rocher sunt produsele scumpe, dar bune(unele).La Avon sunt ieftine, dar proaste.La Oriflame sunt si bune, si proaste, si scumpe, si ieftine.
Am fost reprezentat la Oriflame, acum sunt doar "ajutor". Adica strang comenzi si le baga altcineva.Si eu il ajut pe acel altcineva sa stranga o comanda mai mare, deci si un discount mai mare de care beneficiez si eu.
Ideea este ca un catalog este valabil 3 saptamani si este trimis cu comanda dinainte.Asadar ai 3 saptamani la dispozitie sa strangi o comanda cat mai mare.In ziua in care incepe acel catalog(martea, la ora 9) intrii pe site-ul Oriflame si intri la comenzi printr-un user(numarul tau de reprezentant) si parola, introduci toate codurile aferente produselor si se vor livra toate intr-o cutie.Din cate stiam exista PUP(pick-up point-uri) de unde se ridica personal coletul. Apoi distribui produsele si colectezi bani aferenti si platesti factura ce va fi in pachet.De asemenea in cutie mai gasesti cate cataloage ai dat comanda(daca vrei mai multe de 1 si vor fi facturate) si alte chestii(daca ai o comanda mare iti dau si ei ceva gratis sau in primele 3 comenzi ai anumite produse la preturi mici pentru ca esti nou-venita).
Cel mai bine vorbesti cu un reprezentat face-to-face care sa te si inscrie.Doritori sunt multi pentru ca cu cat ai mai multe persoane inscrise cu atat ai mai multe avantaje.
Bon chance!

| CBunazioiu explică (pentru dragodana):

Multumesc mult pentru raspuns! Dar la cine platesc factura comenziilor?
Pot sa devin reprezentant Oriflame chiar daca am 15 ani?

| dragodana a răspuns (pentru CBunazioiu):

Salut! Stiu ca la 16 ani te poti inscrie la Oriflame.O poti insscrie pe mama ta si plasezi comenzi in numele ei. Factura o platesti la orice banca.
Discounturi:
- 0-69 lei-0%
-70-299 lei-23%
-300-599 lei-30%
-peste 600 lei-40%.

| CBunazioiu explică (pentru dragodana):

Am inteles ca primesc si ceva bani pe luna. E adevarat? Daca da, cat primesc?

| Stefana33 a răspuns (pentru CBunazioiu):

Suma pe care o primesti odata la 3 saptamani variaza in functie de valoare comenzii pe care o ai...Ca sa iti dau un exemplu, la o comanda de 300, 90 de lei iti raman tie. Dar asta e doar un exemplu, tu poti plasa comanda de cat vrei si procentul care iti ramane variaza. daca vrei sa fii consultant, eu te pot ajuta si iti pot explica tot ce vrei sa stii. In plus e un super program de bun venit luna asta pentru cei ce se alatura in aceasta perioada echipei Oriflame in care poti primi un rimel, un creion de ochi, un portofel si o geanta superba

| dragodana a răspuns (pentru CBunazioiu):

Salut! Ti-am scris mai sus discounturile. Faci socoteala si ce bani reulta din discount iti raman tie, restul-platesti factura.

| Justme111 a răspuns:

Eu sunt reprezentată la oriflame. Iti pot da orice detalii vrei pe privat. :*

| Stefana33 a răspuns:

Buna! Mai vrei sa fii consultant Oriflame? Te pot ajuta eu