| Emm_Emma_2000 a întrebat:

As vrea si eu niste pareri si sfaturi despre dragalasenie ceva kawaii.
Cam ce ar trebui sa fac ca sa fiu draguta ca fetele din Japonia si din animeuri?
Oare exagerez daca ma imbrac in roz si imi fac codite?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu exagerezi, dar trebuie sa ai un ten perfect și sa-ți faci machiaj astfel încât sa para ca ai ochii mari și pielea flawless. Găsești tutoriale pe YouTube. Nu trebuie sa te îmbraci chiar ca un copil, ci sa fii feminină, in rochie sau fusta și parul aranjat.

| Emm_Emma_2000 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc! Am trecut peste toata faza asta, pur si simplu ma imbrac pe stilul meu si nu abordez nici un fel de machiaj, imi place mai mult naturala decat cu fard, nu e genul meu, nu ma avantajeaza!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Emm_Emma_2000):

Bravo!

| Rx5hnS a răspuns:

Îmbrăcatul in roz si coditele sunt cam exagerate. Poti incerca culorile nebune la par si Poti cauta pe net tutoriale cum sa te machiezi ca fetele din anime.
Ps: Japonezii nu sunt ce par a fi. Sunt foarte sadici. Am fost in Japonia si am cunoscut oameni( vorbind engleza, singura limba pe care o stiu cel mai bine) si am aflat ca le place durerea etc.