| RyGoLeTa a întrebat:

As vrea si eu niste tratamente naturiste sau cumparate de la farmacie nu conteaza, care sa funcitoneze pentru parul tocat.De tuns varfurile ma tund cam la 2-3 luni.Nu stiu dar se toaca foarte repede si mult zici ca este ars eu cred ca este din cauza ca ma usuc cu feonul,dar nu bag feonul sa il ard,nu suport sa stau cu parul ud sa se usuce cum fac multe persoane,pentru ca si racesc,nu il indrept cu placa,sau sa folosesc ondulatorul. Dati-mi ceva care sa functioneze si pentru par deteriorat dar ca sa creasca si repede sa il hranesca, sa nu mai fie ca paiele.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Practic la varfuri nu ai ce sa faci sa le repari,trebuie sa le tai. Poti preveni despicarea lor, eu folosesc ser pentru varfuri(de la avon sau gerovital), este bun, iti dai inainte sa il usuci pe parul umed sau pe parul uscat, cum vrei.Merita sa incerci.Si probabil ca tot parul tau e uscat.Foloseste balsam si masti pentru hranire si incearca sa-ti faci singura acasa masti cu ulei de masline sau de ricin(gasesti retete pe net)si te va ajuta foarte mult.
Si nu iti pieptana niciodata parul cand e ud, acest lucru va grabi distrugerea varfurilor.

| RyGoLeTa explică (pentru Bondarel99):

Iti multumesc pentru raspuns! Dar am o intrebare serul il gasesc si acum in cataloagele actuale?

| Bondarel99 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Da,l-am comandat din brosura pe luna asta, era in set cu un sampon si cred ca a fost in jur de 19 lei.Dar am vazut ca in catalogul din decembrie este impreuna cu alte 2 produse parca si costa cam 25 lei. Oricum mereu ii modifica pretul.
L-am tot comandat, sunt la a 3 a sticluta, imi place si miroase foooarte bine.
E mai bun decat cel de la gerovital.
Dar nu uita sa-ti aplici si masti pentru ca tot parul tau e deshidratat.Si incearca sa rezolvi problema si din interior.Mananca sanatos si bea multe lichide pentru ca daca organismul tau e deshidratat si fara energie si parul va fi la fel.succes:*

| RyGoLeTa explică (pentru Bondarel99):

Multumesc! Succes si tie in tot ce faci!