| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna,buna!
As vrea sa imi pun unghii cu gel(nu eu, la salon) numai ca mi-e teama ca dupa ce le voi da jos, unghiile mele vor fi terminate.Am mai avut si asa s-a intamplat,numai ca eu le-am dat singura jos pentru ca era crapat gelul ala. Unghiile mele naturale sunt tari,numai ca ma enerveaza ca trebuie sa le fac din doua-n doua zile si nu am rabdare sa le fac eu, plus de asta le dau o forma si peste cateva zile sunt rotunde si mi se rup colturile si trebuie sa tai cate una... apoi le tai toate pentru ca se vede urat. Ce spuneti? Sa imi pun? Sunt nelamurita...

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi trebuie să mai ai grijă și de ele, nu trebuie să le faci din 2 în 2 zile, ai grijă când prinzi, când te îmbraci, ele trebuie să aibă o poziție de protecție, nu strângi direct în unghii.
Aplicarea gelului nu mai permite unghiei să respire.
Sfatul meu: cele cu gel merg la ocazii, în rest mergi pe cele naturale, le ții mai scurte.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Mi-am pus eu prin august pentru prima data. Groaznic am niste unghii, si-au mai revenit dar am crezut ca innebunesc. Cand le-am vazut cat de moi si urate puteau fi. groaznic. Nu iti pune, bine tu risti, eu le-am dat jos ca m-am plictisit. Si mie mi-s-a spus sa nu imi pun dar nu regret nimic si cred ca o sa imi mai fac vad eu. Imi place cum arata. Daca e prima data la tine cand iti faci, eu zic sa iti faci ca sa vezi si tu cum este poate la tine o sa tina mai mult. Fa-ti dar nu le da jos si nu fa nici o miscare bruscalaughing

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru anonim_4396):

Am mai avut acum 2 ani. Erau dragute, nu trebuia sa mi le mai fac eu, oricum nu aveam rabdare, iar mie mi se rup la colturi si trebuie sa le tai de nu stiu cate ori ca sa fie egale...
Nu stiu ce sa fac.Atunci mi le-am dat eu jos singura si am facut o greseala pentru ca am tras de ele. Miscare brusca mai faceam, nu mi s-a intamplat sa imi pice. Mi-e frica doar de faptul ca atunci cand le voi da jos ( vreau sa le tin ceva timp, cateva luni) o sa le am varzaaa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Dap, asa o sa le ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu oja semipermanenta sa iti faci pedichiura nu manichiura ca nu o sa ti-o mai dai jos oja de pe unghii. Eu am pedichiura cu oja semi permanenta de o luna. La o prietena i-a rezistat 2 luni apoi si-a dat-o jos ca vroia altceva.

| ang31989 a răspuns:

De ce nu incerci oja semipermanenta? E mai putin agresiva pentru unghii decat clasicul gel...

| theo2001 a răspuns:

Depinde la ce salon ti le faci daca stratul este subtire este bine dar daca este gros ti se vor rupe asa ca mai bine nu iti faci

| aly78 a răspuns:

Poti sa iti faci unghiile cu gel, dar cand le dai jos fa-o la salon pentru ca este o metoda mai buna.