| EduardGa a întrebat:

Mi-am pus unghii din gel, acum ceva timp, si astazi mi le-am dat singura jos. Nu ma certati, stiu ca nu am facut bine! Acum unghiile mele naturale arata foarte urat, aproape mi se vede carnea, sunt rupte si foarte aspre. Cum le pot aduce la normal? Astept raspunsuri...nu critici. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Aplica in fiecare seara sau chiar de 2 ori pe zi ulei de masline si dupa cateva zile aplica si un lac de unghii.il lasi 2 3 zile si apoi stergeti unghiile cu dizolvant fara acetona sau cu un procent f mic de acetona(gasesti in carrefour si nu numai) si apoi incei iar cu uleiul de masline.atentie:sa nu t speli pe maini in urmatoarele 10-15 min

2 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Cauta un gel pentru cresterea si hranirea unghiilor

| DeEAஐ a răspuns:

Omg! pai daca ti-ai dorit unghii lungi de ce le-ai smuls acum? pai chiar daca acum sunt micute cauta un lac de unghii cu ceva calciu. daca nu mergi la o farmacie si orice farmacist care o sa iti vada problema sigur o sa iti recomande ceva mai inteligent decat minelaughingimportant e sa creasca de acum sanatoase! iar pentru a ascunde aspectul inestetic eu zic nici sa nu te mai gandesti la unghii false sau cu gel...ma rog, ...au nevoie de aer:Xsi asa or sa creasca sanatoase si frumoase! si poate sti si u, nu se mai poarta unghiile mari! acum sunt pa trend micutze si colorate inchishee heebft! zbayhappy