| Buican_Narcisa_2000 a întrebat:

Care este diferenta dintre vopseaua nuantatoare si cea semipermanenta? Cam cat durează fiecare si cat de mult afecteaza parul?

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Vopseaua semipermanenta afecteaza mai tare parul pentru ca are amoniac. In schimb nuantatorul, chiar daca se decoloreaza la cateva spalari ( am avut nuantaroare care tineau o luna, altele doua saptamani) e mai bland cu parul tau pentru ca nu-l arde asa tare cum o face vopseaua permanenta happy

2 răspunsuri:
| Eu2208 a răspuns:

Nuantatoare: se ia la 2-3 spalari si nu prea vezi diferenta.
Semi permanenta: se ia la 5-6 spalari

| xCeline a răspuns:

Nuantatorul se ia repede gen 2 saptamani vopseaua permanenta iese din par cu foarfeca sau cu decolorant (decolorantul ataca si mai tare firul de par). Daca vrei o schimbare incearca nuantatorul nu iti ataca parul cum o face vopseaua happy