| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Care manichiură alegeți? Cea clasică, semipermanentă sau dip powder? Și de ce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prefer pe cea clasica si eleganta.
Am avut semipermanenta si gel ani multi, dar mi-a afectat unghiile si am renuntat demult la porcariile astea, cu greu reusind in multi ani sa-mi repar unghiile.

Nu-i nimci sanatos in ojele cu geluri, acrilice, semipermanente sau folosirealampilor uv si nu le recomand sub nici o forma.

| NadyPorahy explică (pentru Violleta2022):

Și cam cât îți rezistă manichiura clasică?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NadyPorahy):

O saptamana sau chiar mai bine, mai ales ca folosesc manusi atunci cand este nevoie sa spal un vas.

| NadyPorahy explică (pentru Violleta2022):

Și care este rutina ta de aplicare pentru a-ți rezista așa de mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NadyPorahy):

Curatat unghiile de lacul decozit, le tai pielitele si apoi le lacuiesc din nou. Prefer un lac incolor si doar cand am aniversari, petreceri sau evenimente, folosesc lac colorat.

Spalatul vaselor si micile treburi casnice se fac cu manusi de protectie, ca-ti protejeza nu doar unghiile ci si pielea mainilor.

| NadyPorahy explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Niciuna.E mai ok si sanatos all natural.