| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Ce benzi depilatoare cu ceară rece, îmi recomandați pentru zona inghinală și pentru axile?

Dar pentru picioare și mâini.

Le-am încercat pe cele de la Farmec, dar nu prea au dat rezultate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele cu ceara rece nu sunt bune la nici o firma, de aceea este recomandat cu ceara calda.

| sierra1 a răspuns:

Eu ți-aș recoamanda o bandă EPILATOARE, fără "d" că te rănești!

| Mlarisa58 a răspuns:

Cele de la Farmec sunt Benzi de ceară și înainte de utilizare trebuiesc frecate în palme ca să se încălzească puțin ceara de pe benzi, apoi o aplici și o lasi cam 1 sau 2 min și trebuie trasă în sens invers de cum cresc firele de păr. De ex îți pui pe gleznă o bandă, când o tragi, o tragi de la gleznă în sus, nu dinspre genuchi în jos că nu faci nimic.
Dacă mai vrei informații, îmi zici.

| Mlarisa58 a răspuns:

Poți să folosești și cremă epilatoare sau aparat special de epilare, găsești pe eMAG.