| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de sampoanele cu keratina? Indreapta intr-adevar parul? Doresc sa nu mai aiba asa mult volum.
Si o marca de sampon bun cu keratina?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Produsele astea cu keratina din comert nu indreapta parul(le-am incercat pe toate), doar il hidrateaza putin.
Cred ca tu confunzi putin lucrurile, tratamentul cu keratina de la salon indreapta parul, dar e un tratament profesional si costa peste 500 lei.

| supermamici a răspuns:

Buna,
efectele keratinei asupra firului de par sunt de mult timp recunoscute. Iti recomand: http://timez.ro/produse-cosmetice-cu-keratina-pentru-par/

| Alexxutsa a răspuns:

Ca parul tau sa nu mai aiba mult volum ar trebui sa-l filezi deoarece prin filat se reduce volumul. happy

| SefaTa97 a răspuns (pentru Alexxutsa):

E filat, si tot are.doar cu placa nu mai are.