| andreealc345 a întrebat:

Ce parere aveti de vopseaua Colorista de la L'Oreal? M-ar interesa nuanta roșcat, cea care cica se duce la 10-15 spalari. Sau daca nu ati incercat vopseaua, spuneti-mi in ce masura imi afecteaza parul vopseaua temporara. Multumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Ce frumos, rosu roscat, ca in alimente pe baza de E120 adica, CARMIN, COSENILA_colorant din gandaci albi_foarte foarte sanatos nu-i de mirare ca si fornetti foloseste treba asta in pizza, in fornetti cu visine si nu numai trebuie sa citesti ingredientele secrete, ascunse si neafisate la vederea consumatorului. Toti spontanii vor culori FOSFORESCENTE in par dar nimeni nu gandeste pe termen lung la absortia chimicalelor in instalatie si efecte secundare aparent fara explicatie_daca vrei absortie rapida varsa din greseala pe tine o cana de apa cu cianura diluata efect pe repede inainte prin poriii pielii si game over_timpul e cel mai pretios lucru cel avem aici in viata asta_
Da, L'Oreal, ce pompos suna_dar pompos suna si Cascaval felii Hochland doar o scurta clasificare, top 50, in nr de E-uri pe mm² saracu Hochland e in primele trei locuri. pompos nu?
Deci Colorista de la L'Oreal, pare... bun, dar aparentele... inseala, traim intr-o lume nebuna dupa profit cu orice scop, in fond fiecare face ce vrea, ca oricum 7 miliarde PLUS, suntem prea multi.
Hai c-am descarcat inca un gram de naduf.

| andreealc345 explică (pentru nukeyly):

Multumesc frumos pentru explucatiile detaliate. Voi tine cont. Deci nu imi recomanzi deloc vopseaua, nu?

| Alina16666 a răspuns (pentru andreealc345):

Nu iti recomand. Nici macar solutie coloranta. Mama si-a facut parul colorat cu solutii de la farmacie care nu iti afecteaza parul, insa nici in 3 Luni de zile nu si-a scos culoarea din par si a trebuit sa se decoloreze

4 răspunsuri:
| Alina16666 a răspuns:

Afecteaza ca orice alta vopsea de par. Iti recomand sa nu folosesti vopsea rosie pe par daca nu vrei sa ramai cu cularea rosie. Rosul cu siguranta nu va iesii nici dupa 100 de spalari, tot va ramane o urma de rosu/roz in par

| andreealc345 explică (pentru Alina16666):

Mulumesc frumos pentru raspuns!