| deea_8087 a întrebat:

Buna ce parere aveti despre fondul de ten maybelline affinitone 24 h?

3 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Acum depinde si ce tip de ten ai. O prietena de-a mea l-a incercat si a ramas cam dezamagita. Maybelline ofera avantaje dar si dezavantaje. Aceasta fata avea mici imperfectiuni iar fondul de ten i l-a acoperit. Daca ai pete sau cine stie ce alte chestii va trebui sa aplici si altceva. Apoi, in niciun caz nu rezista 24 de ore (ar fi ciudat). Ideea este ca 7 ore te bazezi pe el, asta daca nu transpiri si nu se sterge, chestie care i s-a intamplat destul de des prietenei mele mai ales atunci cand vorbea la telefon dar este un fond de ten usor si nu incarca porii. Acum daca vrei parerea mea mie nu mi-a placut de la inceput din cauza sticlutei. Eu prefer Maybelline Affinitone simplu, acela la tub deoarece nu se pierde la fel de mult fond atunci cand e pe terminate. Un alt sfat al meu este sa incerci sa reduci folosirea fondului de ten pe perioada verii pentru ca niciunul nu este prea rezistent la umiditate si iti va strica ziua daca stai mai mult in oras si nu il poti retusa. happy

| DianaZbr a răspuns:

E foarte bun daca ai tenul normal sau gras, dar daca ai tenul uscat s-ar putea sa nu se intinda prea bine...btw, chiar rezista excelent...