| Floarealbastra92 a întrebat:

Buna T. P. u. Ce parere aveti despre fondul de ten Affinitone de la Maybelline? Este bun pentru tenul gras?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu il folosesc chiar acum si mi se pare destul de bun. Nu e chiar cel mai bun posibil, dar e Ok, tinand cont de raportul calitate/pret. Nu lasa pielea foarte incarcata. Ce-i drept, se intinde ceva mai greu, ca sa obtii uniformitate, dar te vei descurca. Contine si vitamina E. Lasa pielea catifelata si hidratata. Eu zic, sa-l incerci. Sau ia-ti macar o mostra, ca sa vezi, daca ti se potriveste sau nu.

| Lacoste a răspuns:

Este bun.il folosesc de vreo cativa ani, are un pret acceptabilhappy

| Andreea_5313 a răspuns:

E super, chiar ieri am fost la supermarket si l-am incercat. Dupa ce se termina actualul, Calming Effects de la Avon sigur mi-l iau.
Succes!

| overdose90 a răspuns:

Si eu il folosesc de ceva timp, imi place foarte mult cum se intinde pe piele, mie mi se pare ca se intinde f usor, chiar daca vad ca cineva scrie ca nu e asa.

Are o textura foarte usoara, si se imbina bine cu culoarea pielii. In schimb, despre ce ai zis tu, cu sebumul, mie una nu mi s-a parut ca il tine sub control.

Si eu am tenul gras, chiar foarte gras, iar dupa cateva ore de la aplicarea fondului de ten, fata imi luceste f tare.Am observat ca si unei prietene de-a mea i se intampla asta, si ea are tenul gras. Folosesc si pudra acum, dar tot mai luceste putin.

In afara de aspectul asta, sunt multumita de el, dar nu mi-as mai cumpara inca unul, as alege unul special pentru tenul gras.

| criss84 a răspuns:

Eu il folosesc acum pe cel pentru ten sensibil si sincera sa fiu e cam gras adica nu mi se pare ca adera foarte bine la ten si nu rezista prea mult.si tin sa mentionez ca eu am tenul normal/mixt

| supergeniu a răspuns:

Da si nu dar iti recomand de la avon. cunosc o prietena care i sa facut fata NO COMENT. avon este cea mai mare companie de vanzari directe din lume.trebuie sa aiba si ceva pentru tine

| Tzukushi a răspuns:

Fondul meu de ten pentru ten gras, citeste aici, proprie experienta

http://mariabeautytips.wordpress.com/......in-review/

| Sakura25 a răspuns:

E bunicel. Dar iti recomand mai bine fondul de ten pentru ten problematic de la vichy.Vecina mea isi permite si nu are probleme cu el.Eu trebuie sa-mi refac machiajul din 2 in 2 ore.Depinde si de cat de sebumatic e tenul tau

| Sakura25 a răspuns:

La mine functioneaza, dar banuiesc ca se stie ca la tenul gras machiajul trebuie reimprospatat mai des.Fiind ten sebumatic nu poate rezista fondul de ten 8 ore fara sa luceasca.

| andootza a răspuns:

Eu am ten mixt, l-am folosit 2 ani la rand am consumat 2 sau 3 tuburi mi-a placut foarte mult dar cand am terminat ultimul tub am vrut sa incerc si altceva si am trecut la l'oreal si mi se pare ca acopera si dureaza mai mult