| 7639781254 a întrebat:

Ce sa fac ca sa am dintii mai albi decat acum? Ma spal de 2 ori pe zi, folosesc ata dentara si apa de gura. Dintii mei sunt albi, dar tot nu mi se par suficient de albi. Ce as putea sa fac in legatura cu asta?

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Freaca-i dimineata si seara cu bicarbonat de sodiu (gasesti la farmacie sau chiar la produse alimentare, bicarbonat de sodiu alimentar, pentru prajituri).

| IrinaAniri a răspuns:

Bicarbonat de sodiu si lamaie splicate cu periuta de dinti. functioneaza, dar nu exagera pentru ca iti vei distruge dintii, maxim o data pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi trebuie sa mergi la stomatolog si sa iti faci o albire a dintilor.Nu stiu cat ar costa dar vei avea niste dinti imaculati.O ruda a mea a apelat la albirea dintilor si acum are niste dinti super albi.Cu bicarbonat nu cred ca functioneaza.Sora mea a incercat dar fara nici'un rezultat.

| NuMaContrazice a răspuns:

Mergi la un stomatolog si vb cu el.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Eu ma spal cu bicarbonat de sodiu si zeama de lamaie. pun bicarbonat pe periuta. si peste el scurg cateva picaturi de lamaie. si face o spuma asa. apoi il intind pe dantura, si periez usor 2-3 minute. si intr-o saptamana am obtinut dinti perfecti albi.Bafta.

| LadyMelian a răspuns:

Foloseste bicarbonat de sodiu.

| ionutz1890 a răspuns:

Da multe vrei lasa-i asa.

| ctodirica a răspuns:

Nu folosi bicarbonatul pentru ca mai mult ii strici, sare smaltul lor, eu stiam ca e folositor ceaiul de busuioc

| YnaYna a răspuns:

Albire a dintilor... odata pe an happy si bea mult lapte. :*