| 2ochiicaprui a întrebat:

ce sa fac ca sa scap de puncte negre? va rog ajutati-ma:*

Răspuns Câştigător
| Deby' a răspuns:

Fa-ti niste 'plasturi' din gelatina si lapte. Un pliculeti de gelatina si o lingura de lapte. Pui la microunde 10 secunde, lasi sa se raceasca cateva secunde, dai pe fata, astepti sa se usuce si dupa aia iei USOR de pe fata da pielita. Functioneazaa!

8 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Cel mai bine cauti ceva la farmacie.nu sunt scumpe si poti fi sigura de rezultate

| Antonia90 a răspuns:

Eu imi fac o data pe saptamana baie cu aburi:incalzesti apa si pun niste plicilete de ceai de musetel(ca si cum ai face ceai), iar apoi te acoperi cu o patura si stau cu capul aplecat spre bolul cu ceai de musetel cam vreo 10-15 minute! Dupa aceea iti scoti puntele negre! Apoi eu ma dau cu lotiune astrigenta.
Mai merge si ce a spus @Deby'. Uite aici un filmulet despre ce a zis ea, facut de MichellPhan :
http://www.youtube.com/user/michellephan?blend=1&ob=4#p/u/1/-bjOB4zS0uE
Bafta! :-*

Lavinia

| Antonia90 a răspuns:

Pliculete*
scuze

| Anonim69 a răspuns:

Pai exista o solutie de la Avon:X si iti trece cu ea.si eu am avut si intr o saptamana de tratament, imi trecura` toate! sper sa mearga:X!

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am avut si e chiar suparator dar mi-au disparut in cateva zile complet fara tratamente de la farmacie sau alte creme. Pur si simplu m-m spalat de 3 ori pe zi cu apa si un sapun care exfoliaza pielea iar acum nu mai am deloc. Tu probabil nu te speli cu sapun ca cica nu e bine dar TREBUIE daca ai tenul gras si nu vrei sa iti mai apara puncte negre.

| catthshshshs a răspuns:

Incearca cu ceai de musetel, tamponezi incet zona afectata a fetei, iar apoi cureti fata cu sapun, de preferat unul bland, cum este Dove. Nu incerca sa le scoti pentru ca mai rau faci.

| Luori a răspuns:

Exista creme, dar bine ar fi daca te-ai interesa inainte de a aplica ceva pe fata ta. Incearca produse naturale : ceai de musetel urmat de zeama de lamaie.

| RoxyGrG a răspuns:

priveste video asta si o sa vezi e exact ce spunea Deby http://www.youtube.com/user/MichellePhan#p/u/1/-bjOB4zS0uE