| deniiissss a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce exerciti sa fac ca sa scap de celulita de pe picioare si fund...

Răspuns Câştigător
| Jesyca a răspuns:

Celulita, una dintre cele mai stresante probleme ale femeilor din punct de vedere estetic, poate fi combatuta prin exercitii fizice, insotite de o dietaadecvata. Acesta este cel mai sigur mod, dintre toate solutiile existente printre care se numara si terapia cu laser sau interventiile chirurgicale. Celulita apare cel mai frecvent pe coapse, solduri si abdomen si poate fi observata chiar si la femeile slabe.

Daca vrei sa scapi de ea, incearca sa faci urmatoarele exercitii, evidentiate de buzzle.com, care sunt usor de lucrat si eficiente.

Pentru picioare

1. Genuflexiuni

Stai in picioare, atingand cu spatele un perete. Indoaie genunchii si lasa-ti trunchiul spre podea. Cand ajungi cu coapsele paralele cu podeaua stai asa timp de un minut si apoi ridica-te. Repeta de 10 ori la inceput. Dupa ce te mai obisnuiesti, poti repeta si de 30 de ori. Genuflexiunile sunt cele mai bune exercitii anti-celulita pentru solduri.

2. Extensii

Intinde-te pe partea stanga si tine mana stanga in linie dreapta cu corpul, sub cap. Pune o perna in fata genunchilor si asaza-ti genunchiul drept pe ea. Apoi, pune-ti mana dreapta pe podea, in fata, si ridica usor piciorul stang. Atunci cand acesta este la cativa centimetri deasupra solului ramai asa pentru zece secunde si apoi revino la pozitia initiala. Repeta de zece ori cu fiecare picior.

3. Fandari

Stai in picioare, cu piciorul drept in fata. Indoaie genunchiul drept si lasa-ti corpul in jos pana cand coapsa dreapta este paralela cu podeaua. Tine-ti trunchiul drept. Apoi, pune ambele palme pe genunchiul drept si impinge soldul inainte. Stai asa treizeci de secunde si apoi revino la pozitia initiala. Fa acelasi exercitiu si cu piciorul celalalt.

Pentru abdomen

Grasimea din jurul taliei este cel mai greu de indepartat, dar nu imposibil. Pentru aceasta sunt recomandate in special exercitiile cardio, cum ar fi mersul in pas vioi, alergatul, ciclismul, dansul, gimnastica aerobica.

De asemenea, ajuta si abdomenele sau exercitiul numit bicicleta, care se executa in urmatorul fel: stai pe spate, pune-ti mainile sub cap, ridica usor capul si adu genunchii aproape de barbie; incepi apoi sa iti misti picioarele ca si cum ai pedala; lucreaza timp de cinci minute sau mai putin daca esti la inceput si apoi mai multe minute.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ZvT a răspuns:

Orice sport, mai putin poker.

| Crucified a răspuns:

Esti baiat? fa orice exercitii, fotbal!

| agnessme a răspuns:

Iti recomand ce folosesc si eu http://margocosmetics.ro/......itica.html margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup