| ArrianaM a întrebat:

cum pot obtine abdomenul plat in putin timp?

16 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Cel mai scurt timp în care ai putea obţine un abdomen aproape plat este cam o lună, hai 3 săptămâni dacă nu ai aşa multă grăsime şi 2 luni dacă eşti ceva mai grăsuţă.
Un program de exerciţii fizice cât mai variat(nu doar abdomene!) şi regim (renunţi la fast-food, sucuri accidulate, dulciuri, prăjeli şi pâine albă).
Eu am dat jos într-o lună de regim (cu mici abateri) şi sală 4 kile. (aveam 55 spre 56 şi acum am 52)

| ArrianaM explică (pentru Ramonaaaa):

E putina, dar ma deranjeaza

| BRoxana a răspuns:

In scurt timp? mmmmno way,din cate stiu eu abdomentul e partea corpului de pe care dai cel mai greu jos,pe langa sport,alergat, abdomene, renuntat la paine si dulciuri, incearca sa iti gasesti o cura care sa ti se potriveasca, eu am inceput de 3 zile,o cura de detoxificare cu un shake in fiecare dimineata,nu tin dieta,nu mananc la ore fixe,doar beau smoothie-ul de dimineata si apoiu incerc sa ma abtin de la paine si dulciuri,dar mananc cam orice cu destul de putine calorii, acest smoothie ajuta la ten, abdomen, corp, imunitate. http://www.youtube.com/watch?v=tF3MjDvzNdc

| FuriousMadalin96 a răspuns:

In scurt timp? simplu: Niciodata

| lolz1 a răspuns:

Daca ai multa grasime in zona abdomenului nu poti sa o dai jos intr-un timp foarte scurt.
Insa, renunta la dulciuri adica la tot ce contine zahar! Renunta la sucuri si chipsuri si mananca sanatos + MINIM 30 de minute de sport pe zi, cauta pe youtube exercitii pentru abdomen. Multa bafta!

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Ia-ti adio de la paine, infasoarati abdomenul cu folie alimentara si du-te la alergat.

| cokko a răspuns:

Infasoara-ti abdomenul cu folie si poti alerga sau exercitii de gimnastica, abdomene si tot ce trebuie, vei transpira mult, iar asta aduce la slabire, macar 30 de minute in fiecare zi si dupa 4-5 zile vei vedea rezultate.

| QuestionNr1 a răspuns (pentru cokko):

laughing cica infasoarati abdomenul in folierolling on the floor)

| cokko a răspuns (pentru QuestionNr1):

Da om prost, in folie alimentara, te face sa transpiri, mai ales daca depui efort! dar ce sa explic unor analfabeti ca tine...te cam bate romana, ce sa zic de logica sau alte chestii 1 laughing))

| jwatson a răspuns:

Daca ai grasime pe abdomen abdomenele nu te vor ajuta deloc. Dieta trebuie sa fie alcatuita din: fructe (de preferat de dimineata), legume, carne slaba fiarta / fripta, oua dar nu in exces, lactate. Initial redu carbohidratii (paine, orez, etc). Fa exercitii aerobe (alergat, inot, exercitii ce-ti solicita grupele mari ale muschilor), asta te va ajuta sa scapi de grasimea de pe tot corpul. Odata ce reduci grasimea poti face abdomene pentru a tonifia musculatura.

| QuestionNr1 a răspuns:

Salut! In primul rand nu ai mentionat ce varsta ai. Cauta pe internet "tipuri de abdomene" si fa, in functe de varsta cam 3 serii pe zi in felul urmator: Varianta 1- 1serie/dimineata 1serie/la amiazi 1serie/seara. Varianta 2- 2 serii la pranz, 1 serie seara, asa e cel mai bine, seara inainte de culcare e bine sa faci doar 1 serie. Bafta.

| surastrikes a răspuns:

Salalaughing

| ionel82 a răspuns:

Sunt produse la Top-shop pentru asa ceva