| WoNdErFuL99 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri intr-un mod natural si eficient? Vreau sa scap cat mai repede de ele si nu as mai vrea sa apara.big grin Ma pueti ajuta? Fundiţă!

7 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

Infuzia este cel mai bun si natural mod. La mine functioneaza si isi face efectu instantaneu chiar. Tot ce trebuie sa faci este sa incalzesti apa incat sa fie cat se poate de fierbinte, apa fiarta o pui intr-un bol si stai deasupra bolului, daca e sa pui si un prosop pe cap incat sa acopere capul si bolul ca sa vina aburul spre fata ta ca sa isi faca efectu mai bine.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ia-ti de la plafar sapun cu sulf si spala-te cu el in zonele unde ai cosuri! le va usca!

| SandraM a răspuns:

Of! Spirtul si spalatul cu sapun fac ca pielea sa se usuce la suprafata iar cosurile sa devina noduli - ai toate sansele sa faci o acnee nodulara dupa un asemenea "tratament si crede-ma ca nu iti doresti asa ceva.
Uite citeva sfaturi legate de ceea ce ar trebui sa maninci ca sa se curete tenul. http://www.elady.ro/articole/Regim-si-Diete/Dieta-pentru-acnee.html

O vizita la un medic dermatolog te va ajuta mult. Nu folosi pe ten produse agresive.

| Lorenuta2000 a răspuns:

Mai demult diriginta noastra a chemat o doctora la scoala sa ne vorbeasca despre tot felul de lucruri legate de adolescenta, schimbarile ce au loc in corpul nostru etc. Din fericire ne-a spus cum putem diminua numarul de cosuri de pe fata. Ai nevoie doar de spirt si niste vata( sau tamponase din acelea demachiante daca ai).O data sau de mai multe ori pa saptamana te dai pe fata cu niste vata pe care e putin spirt, iar dupa cinci minute te poti spala pe fata ca sa dispara mirosul de spirt. Trebuie si sa te speli pe fata cu apa si sapun zilnic pentru a avea mai multe sanse. Chiar daca nu vor disparea toate, numarul lor se va diminua considerabil.

| UniKKoL a răspuns:

Exista la farmacie un lichid zynerit care le curata si in 2-3 saptamani numai ai cosuri...nu ti se intampla nimic de la elwinking

| dulcika23 a răspuns:

Eu am scapat definitiv de cosuri cu clearogen http://fybystore.shopmania.biz/catalog/produse-antiacneice-343007

| dudii a răspuns:

Bunabatting eyelashesaceeasi problema o am si eu straight face nu trec repede..trebuie sa ai rabdare:-s eu am incercat o multime de tratamente..si degeaba oh go on trec pe moment si reapar sad am fost si la dermatolog dar degeaba oh go on trebuie sa ai grija si la ce mananci, cat mai sanatos trebuie, si sa stii ca pe mine nu m-a ajutat sapunul cu sulf acum depinde te ten. spala-te cu ceai de musetel si tamponeaza-te pe fata in zona in care ai cosuri happy succes :*