| papusica987 a întrebat:

Cum pot scapa de iritatia dp picioare, de la lama de ras?
M-am iritat acum cateva zile si inca nu mi-a trecut, daca ma fac iar o sa imi apara si mai multe bubite.
Nici cu crema /epilator/ceara nu ma pot face momentan ca la fel o sa se intample.
Deci spuneti-mi va rog daca stiti vreun remediu rapid si eficient.
MULTUMESC.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Poţi încerca să te dai cu ulei de măsline sau cremă de gălbenele. Sunt foarte eficiente şi îţi şi hidratează pielea după epilat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iritatiile de genul acesta trec de la sine de regula in 24 sau 36 de ore. Mi s-a mai intamplat si mie insa sa dureze mai mult si am folosit "baneocin pulbere". Se gaseste in farmacie, este o pudra, pui pe suprafata iritata si intinzi cu mana. Usuca si are rol antiseptic in acelasi timp. Bafta!

| papusica987 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| papusica987 explică (pentru anonim_4396):

am vazut ca de elibereaza numai pe baza de prescriptie medicala...confused

| anonim_4396 a răspuns (pentru papusica987):

Depinde de farmacii. Intr-un timp si pentru banalul algocalmin se cerea reteta de la medic. Incearca la mai multe farmacii ca nu la toate se practica exigenta asta. Eu am cumparat la liber chiar de curand.

| agnessme a răspuns:

Http://margocosmetics.ro/......-Vera.html stiu eu un produs remarcabil, ieftin si f bun. margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup