| Denudeny a întrebat:

Buna! Cum pot scapa repede de cearcane, in mod natural!? Nu e din cauza somnului, de dormit dorm mult... Fuundaa la cel mai rapid si bun raspuns! :*

7 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Feliile de cartof cruzi puse pe ochi, gheata( merge si cu asta), cartravete crud, pliculete de ceai verde aplicate in zona cu probleme, sau compresie cu ceai verde, sucurile de lamaie si portocala, sau pliculete de ceai negru si zeama de castravete face minuni aplicata cu ajutorul unei dichete demachiante, uleiul de migdale mai este bun, rezultatele se vad dupa mai multe aplicari.

cam astea sunt metodele cele mai folosite si bineinteles folositoare. ti le recomand daca ai cearcane pentru ca o sa se vada rezultate.

spre ca te-am ajutat:*.

| Aimèeeee a răspuns:

Cu cartofi si/sau gheata.

| FreakyChucky a răspuns:

Uite aici un tutorial care pe mine m-a ajutat
http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U
in caz ca nu stii engleza, trebuie sa lasi in congelator o carpa uda si dimineata sa ti-o pui pe cearcane iar apoi tipa din video arata un fel de masaj care imbunatateste circulatia sangelui din zona ochilor.
Bafta :*

| xoxolove96 a răspuns:

Eu am auzit ca merge cu felii de castraveti

| crazypretty a răspuns:

Buna! sunt persoane care asa au forma ochilor cu cearcane se numesc ochi profunzi daca asa este si cazul tau nu prea ai ce face decata sa te dai cu antcearcane

| anonimusssssss696969 a răspuns:

Baga in congelator 2 linguri si tine-le acolo cam 5-10 min. dupa puneti-le [e ochi te vei simni instant mai treaza iar cearcanele se vor estompa un pic.

| Allecsii a răspuns:

Pai daca nu este din cauza somnului incearca sa pui sub cercane un metalsubtire rece(mai exact o lingura) si tine-o pana începe sa iți treacă, mai exact vreo 7 minute.Mi-e mi-a mers.Succes. fUNDA?