| valentinalina a întrebat:

cum sa scap de cearcane naturist
funda

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Felii foarte reci de castravete, cuburi de gheață sau linguri scoase dimineața din congelator care ajută la drenajul sangvin!
Pa, pa.

| BeHappyForMe a răspuns:

Ceai de musetel pui doua tifoane inmuiate in ceai si stoarse pe ochi le schimbi din cand in cand, ceai negru dar pliculete le pui la frigider dupa ce faci ceaiul 5-10 minute ai apoi le pui pe ochi, castraveti taieti pe ochi, o masca buna este un albus de ou se bate bine, se adauga apoi o lingurita de miere. se lasa pe fata 15 minute, se clateste cu apa calda apoi cu apa rece.pana aici am incercat eu si ce urmeaza sa scriu am citit Măsti anticearcăne

• Felii de cartof crud - timp de 10 minute, de trei ori pe săptămână, numai seara înainte de culcare, clăteste cu apă rece.
• Felii de castravete rece – 10-15 minute, dimineaţa sau seara, înainte de a merge la o petrecere, în timpul zilei, oricând îţi simţi ochii obosiţi; nu trebuie să cureţi sucul.
• Ulei de migdale - masează zona ochilor cu ulei de migdale înainte de culcare, timp de două săptămâni, apoi aplică crema de noapte.
• Plicuri de ceai - negru, verde, de albăstrele sau de museţel, oricare din aceste patru ceaiuri va avea efecte benefice dacă pui pliculeţele folosite întâi în frigider si apoi le aplici pe ochi timp de 10 minute. depinde de ten acum sunt in farmacii si plasturi dar la mine nu a mers eu m-am mai dat si cu un anticearcan de la oriflame si mi-au trecut dar pentru scurt timp ca au reaparut.

| ombladon a răspuns:

Nu mai sta pe "mes" pana la 4 dimineaza!

| r0xaa a răspuns:

Buna:* din cate stiu eu iti poti pune 2 feli de castraveti pe ochii si le lasi 15 20 de min trag cearcanele si comprese cu ceai de musetelhappy bafta;*

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Iei o lingurita si o bagi in frigider pentru o jumatate de ora.si apoi partea rotunda o tii la ochi. daca se incalzeste lingurita...o tii putin in apa rece.
sau poti incerca comprese cu ceai de musetel