| Bianncax a întrebat:

Buna, cum se foloseste pudra decoloranta pentru par? Si ce pudra ati recomanda? Tin sa precizez ca de la castaniu vreau sa il am aramiu (il am vopsit acum)

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Se amestecă pudra cu oxidantul și se aplică pe păr exact ca o vopsea.
Se lasă vreo 20 de minute sau mai mult în funcție de rezultatul dorit.

| Bianncax explică (pentru Andreeush):

Multumesc, crezi ca imi poti recomanda o pudra si un oxidant?

| Rx5hnS a răspuns:

Pudra se anesteca cu developer( 10, 20, 30 sau 40 dar pentru ceea ce ai nevoie iti recomand 20 maxim) pana devine omogena.

| Bianncax explică (pentru Rx5hnS):

Multumesc, crezi ca imi poti recomanda o pudra buna? Si cam cat timp sa las amestecul sa isi faca treaba?

| Rx5hnS a răspuns (pentru Bianncax):

Hey. Stiu ca pudra de la Wella blond me e buna. Cu aia ma fac eu.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Nu te decolora singura acasa dupa cateva luni ți se va distruge parul. Si eu eram bruneta acum doi ani si m-am decolorat singura acasa pana la portocaliu si dupa 6 luni a trebuit sa imi tund toata partea decolorata pentru ca parul se distrusese

| santoni97 a răspuns:

Ai putea face asta https://clk.ink/Twy2n0