| dragonslep a întrebat:

Buna daca imi dau parul cu placa imi afecteaza cresterea adica creste mai greu

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Chiar daca pare greu de crezut il afecteaza, mai multe fete care foloseau placa de cel putin 2 ori pe saptamna au facut un test si au renuntal sa o mai foloseasca pentu o luna si parul le-a crescut uluitor de mult, chiar si cu 3 cm intr-o singura luna.
Poate te vei intreba de ce sa afectze ca pana la urma nu dai cu placa la radacina, dar intre varfuri si radacine exista o legatura directa, asa ca daca varfurile sunt afectate si radacina e afectata, bine acum daca folosesti placa o data de 2 ori pe luna nu o sa afecteze cresterea parului dar daca o folosesti cu regularitate fi sigura ca parul o sa iti creasca mai greu si va arata urat.

| alessia5158 a răspuns:

Nu afecteaza cresterea in schimb, tija firului de par, supusa agresiunii termice si mecanice, se degradeaza( se rupe usor, isi pierde stralucirea naturala, se despica la varfuri)

| Genessis a răspuns:

Ba da, o afecteaza.Parul ti se va arde, varfurile vor deveni despicate.Multe persoane vor zice ca parul creste de la radacina, si nu afecteaza cresterea, dar o afecteaza.Iti spun asta din experienta proprie.Si in plus, parul va deveni urat (tocat, despicat, ars) si totul pentru ce? Pentru o zi in care ai parul drept, iar ziua urmatoare din nou cum era?

| Alex_Yzk_1992 a răspuns:

Nu dar e posibil sa il arda in varful firelor