| FanOfPostMalone a întrebat:

Dacă îmi îndrept parul cu placa, o data pe săptămâna, și o sa fie după ce îl îndrept cu 2cm, de exemplu mai lung, o sa crească mai lung? Nu știu clar cum sa ma exprim. Adică dacă se mai lungește big grin

Răspuns Câştigător
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Normal ca se lungește, dacă tu ai parul creț când îl indrepti este mai lung. Dacă vrei sa îți crească parul și sa nu se mai rupă îți recomand sa îl ondulezi măcar o luna, doua, iar apoi îndreaptă-l cu placa. Vei vedea o diferența foarte mare. Parul când îl ondulezi nu se mai rupe și creste foarte repede. Eu așa am pățit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Parul nu se lungeste nici daca te tragi tu de par cu mainile! Iar placa nu lungeste parul, ci il arde si in cateva luni, se va rupe si va cadea masiv!

| Freya1 a răspuns:

Nu

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Placa nu afectează cu nimic rădăcina părului, de unde începe creșterea acestuia, așa că nu va crește mai repede, dacă asta credeai.
Dar în cazul în care ai părul ondulat sau creț, faptul că îl îndrepți îl va face să pară mai lung cu câțiva centimetri. Vezi să nu folosești prea des placa aia, că-ți arde părul și după un timp poate te trezești fără el happy