| Iriiiii a întrebat:

de cand ma stiu ma confrunt cu o problema pentru mine destul de mare.nu pot avea deloc unghii mari. le las ca sa creasca si cand sunt si ele putin mari ba mi se rup, ba mi se exfoliaza, ba le agat nu stiu unde.si mai e si problema ca le bag in gura si le rup fara sa imi dau seama.si problema asta o am si cu parul. il am abia pana la gat, mai e si ondulat si nu are deloc o forma frumoasa.nu are volum. flosesc samponul hend & shoulders. am firul de par si foarte subtire.adica sus e putin cu volum dar pe la gat am cateva "nite" de par, cateva onduleuri.
si nu e problema de calciu. iau si pastile cu calciu dar mie imi plac mult branzeturile si lactatele.si mananc multa branza, beau mult lapte.
si totusi nu as vrea sa merg la medic.
ma puteti ajuta? va rog frumoss!
multumesc!

3 răspunsuri:
| anytimeanywhere a răspuns:

Pai lamaia e foarte buna pentru cresterea unghiilor, bagati unghiile in zeama aceea si ai sa vezi ca in cateva zile o sa-ti creasca! :X Sa ai si tu grija sa nu ti le mai rozi si eu am avut problema asta dar din orgoliu n-am mai facut :X bafta si sper ca te-am ajuat love struck te pup

| Oanaaa123496 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu unghiile.incearca din farmacii niste solutii care miros urat si te fac sa nu le mai rozi.sau incearca un elastic de mana (sa nu razi)pe care sa il tragi-pedeapsa- daca cumva incerci sa iti strici unghia.pentru exfoliere, pe piata sunt foarte multe produse bune.pentru par, incearca sa iti tunzi usor varfurile si sa folosesti un sampon mai profesional.eu nu concep spalarea pe cap fara balsam!

| Iriiiii explică:

Ms pentru raspunsuri dar vreau mai multe!