| TeiiaStypayhorlikson a întrebat:

Buna,

De cateva luni am lentile de contact. Stiu cum sa mi le pun,stiu cu sa mi le dau jos si cum sa le ingrijesc.

La inceput nu am avut probleme cu asta, dar de cateva luni, de cate ori mi le pun, ma ustura ochii ingrozitor, imi lacrimeaza sau cand le mai pun se intampla sa clipesc si sa le dau afara, sau sa intre in varful ochiului, ori sa ramana lipita de deget.

Ce sa fac? crying
P.S.:Lentilele sunt de marca Bausch+Lomb. Si sunt purtatoare de ochelarihappy

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Intereseaza-te care e durata lor de viata.
Trebuie sa stii ca lentilele de contact nu sunt vesnice. Exista inclusiv tipuri de lentile "zilnice", altele cu o durata de cateva luni, altele, "anuale".
Daca la inceput ti-a fost ok cu ele, inseamna ca nu exista fenomenul de respingere al organismului, iar daca esti absolut sigura ca le ingrijesti ca la carte, (le tii in solutia potrivita), etc, atunci o explicatie ar fi ca le-a cam trecut timpul si trebuie sa cumperi altele.
Succes. happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat