| ColorBubbles a întrebat:

Rog purtatorii de lentile de contact sa imi recomande o firma buna! Am incercat lentile de la bausch&lomb si au fost groaznice! M-au usturat si intepat ochii intruna! Astept recomandari va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Salutare, nu sunt specialist, nu port ochelari sau lentile, dar daca te uiti pe net atat ochelarii cat si lentilele nu fac altceva decat sa-ti deterioreze si mai tare vederea in timp. Nici operatiile nu reprezinta rezolvarea vederii pot avea o multime de efecte secundare sau chiar sa nu aibe niciun efect. Iti recomand sa incerci sa-ti vindeci vederea natural, prin exercitii oculare si printr-un stil de viata sanatos.Cauta pe facebook Flavius Adrian Turcanu sau pe net, vei primi sfaturi utile pe mail de la el, daca vrei poti achizitiona chiar si carte scrisa de el care cuprinde o multime de sfaturi si exercitii care iti vor asigura o vedere buna, pe care daca le vei practica zilnic in cateva luni poate un an vei vedea din nou perfect.
Nu uita : Medicina trateaza natura vindeca.

| ColorBubbles explică (pentru BuLaNNNeL):

Multumesc pentru mesaj. Dar ai avut probleme de vedere si te-a ajutat acest tip sa ti-o inbunatatesti? Mi se pare cam imposibil ce imi spui.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru ColorBubbles):

Am avut miopie, nu stiu sa-ti zic ce dioptrii pentru ca n-am consultat un specialist nici nu vreau sa aud de asa ceva, dar era destul de grav incat sa nu pot vedea nr de inmatriculare al masinilor, sa recunosc persoane pe strada etc. Si da, sfaturile lui m-au ajutat, daca aplici exercitiile zilnic, ai grija un pic si de alimentatie poti sa tii-o imbunatatesti. Nu ai nimic de pierdut, doar incearca. Miopia nu mi-a disparut complet dar am aproape 2 luni de cand aplic sfaturile primite de la Flavius, iar vederea mea s-a imbunatatit considerabil. Succes

| ColorBubbles explică (pentru BuLaNNNeL):

Buna revin cu un mesaj! Sunt abonata si primesc email-uri de la Flavius, Mi-a dat 2 exercitii oculare gratis pe care pot sa le fac sa imi inbunatatesc vederea. Din pacate nu stiu daca am posibilitatea de a cumpara cartea scrisa de el. Si as avea o intrebare.tu ai cumparat cartea? vederea ta s-a inbunatatit cu ajutorul acelor sfaturi din carte sau ai aplicat doar niste exercitii spuse de el prin emailuri sau seminaruri?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru ColorBubbles):

Nu, nu i-am cumparat cartea. Am aplicat sfaturile date de el, exercitiile, am redus numarul de ore in fata pc-ului, clipitul constient si da s-a imbunatatit considerabil. Dar nu trebuie sa renunti la exercitii, chiar „daca n-ai chef de ele azi„ sau chestii din astea. Cam 75% din ce contine cartea iti va spune el treptat prin email, restul sunt despre o alimentatie mai sanatoasa. etc. Poti participa si la seminarii sunt gratuite si primesti mai multe informatii decat din carte. Dar eu zic ca sunt de ajuns sa urmezi sfaturile pe email.

| ColorBubbles explică (pentru BuLaNNNeL):

Mersi mult ca mi-ai raspuns! Am inceput sa le fac si ma dor ochii si imi obosesc putin dar stiu ca e normal pentru ca asa functioneaza muschii oculari. O sa le fac in continuare si sper din suflet sa vad putin mai clar pentru ca urasc sa port ochelari! Mersi inca odata si la seminar as merge insa in orasul meu nu a facut si nu va face prea curand din pacate.

6 răspunsuri:
| kanechy a răspuns:

Airoptix
FUNDA?