| BananaBabana a întrebat:

Port lentile de contact din luna ianuarie iar pana la finalul lunii iunie n-am intampinat probleme pana cand am facut conjuctivita.
Am trecut peste asta, iar la finalul lunii iulie am inceput sa vad in ceata cu ele. Mentionez ca am schimbat lentilele de cand vad in ceata.
La distanta vad bine, doar ca atunci cand stau afara, din cauza soarelui, se produce ceata sau cand stau pe telefon vad in ceata.
Cand imi scot lentilele imi dispare ceata intr-o ora.
Mentionez ca folosesc lentilele Bausch Lomb PureVision2 iar apa pe care o folosesc este AoSept Plus.
Multumesc frumos anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bustamante a răspuns:

Este AO marketing sau cum spun cei care le comercializeaza smartketing, un ****. Daca le poti pentru a inlocui ochelarii mergi la oftalmolog. Aici nu sunt doctori pe internet. Iar daca le porti doar pentru ca consideri tu ca te face mai frumoasa, inceteaza. Daca aveam nevoie de lentile de contacti ne nasteam cu ele. Ochelarii sunt o solutie mult mai buna in caz de nevoie.
Sa iti piezi vedere inseamna mult!