| wedsafsfd a întrebat:

Hei! happy

As vrea sa ma vopsesc un roscat-portocaliu intens si nu vreau sa apelez la decolorare. Parul meu natural e un saten mediu. Daca folosesc inainte un nuantator, dupa vopsire culoarea va fi una mai intensa? Adica ma va ajuta sa-mi iasa nuanta pe care o doresc?

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Mikyduts a răspuns:

VonKatze. nu are nici o legatura nuantatorul cu vopseaua. dupa 8-10 spalari (depinde de nuantator) acesta se duce din par, iar culoare revine aceesi ca inainte. in cazul in care mai apoi iti doresti sa te vopsesti o poti face fara sa iti fie frica ca nu va iesi culoare cum iti doresti, dar nici nu te lua dupa culoare de pe ambalaj. Succes!

1 răspuns:
| LiaYapp a răspuns:

Daca folosesti un nuantator, culoarea nuantatorului trebuie neaparat sa fie mai inchisa decat parul tau, altfel nu se prinde iar dupa cateva spalari o sa se ia si o sa ai din nou culoarea parului tau